19:43 2020 Rugpjūčio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  Ministrė pirmininkė kritikavo dujotiekio statybos priešininkus, pabrėždama, kad "kai kurie kritikai siekia savo ekonominių interesų"

  VILNIUS, spalio 13 — Sputnik.  Vokietijos Meklenburgo-Vakarų Pomeranijos ministrė pirmininkė Manuela Švezig  pavadino "Nord Stream-2" statybą "teisingu sprendimu" Vokietijai, teigiama žurnale Wirtschaftswoche.

  "Nord Stream-2" yra svarbus Vokietijai, nes "papildomas dujų šaltinis reikalingas patikimam energijos tiekimui", — sakė Švezig.
  Be to, ministrė pirmininkė kritikavo dujotiekio statybos priešininkus, pabrėždama, kad "kai kurie kritikai siekia savo ekonominių interesų".

  Ji taip pat pavadino "nesąmoningais" tvirtinimus, kad dėl dujotiekio Vokietija visiškai priklausytų nuo Rusijos.

  "Abi šalys yra suinteresuotos patikimais tiekėjais, o Vokietija ir toliau gaus didžiąją reikalingos energijos dalį iš kitų šaltinių. Šalis turėtų pati nuspręsti, kur ir kokiu būdu ji gaus reikiamos energijos", — teigia straipsnio autorius.

  Be to, Švezig išreiškė pasitikėjimą, kad "Vokietija ir Rusija turi bendrų interesų, kad vėl grįžtų prie glaudžios partnerystės".

  Anksčiau Vokietijos ir Rusijos forumo valdybos pirmininkas Mattias Platzek išreiškė nuomonę, kad dujotiekio "Nord Stream-2" projektas galėtų būti svarbus abiejų šalių santykiams.

  Dujotiekis "Nord Stream-2"

  "Nord Stream-2" projekte numatyta statyti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus nuo Rusijos pakrantės Baltijos jūros dugnu iki Vokietijos. Planuojama pastatyti naują dujotiekį šalia dabartinio "Nord Stream".

  Keletas šalių, ypač Ukraina, prieštarauja projekto įgyvendinimui. Kijevas bijo prarasti pelną iš Rusijos dujų tranzito į Europą. JAV taip pat priešinasi dujotiekio statybai, nes turi planų eksportuoti SGD į Europos Sąjungą. Be to, Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos lyderiai mano, kad projektas yra politiškai motyvuotas.
  Rusija pakartotinai ragino nelaikyti dujotiekio įtakos priemone. Pasak Vladimiro Putino, Maskva šį projektą laiko išskirtinai ekonominiu.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"

  Dar šia tema

  Viltis miršta paskutinė: kodėl JAV susitaikė su "Šiaurės srautu"
  Vokietijos URM vadovas atsakė į Trampo kritiką dėl "Nord Stream-2"
  "Gazprom": "Nord Stream-2" ir "Turkish Stream" yra gyvybiškai svarbūs ES
  Ukraina parengė planą "B" "Nord Stream-2" paleidimo atveju
  "Nord Stream-2" dalyviai sumokėjo 70 proc. kapitalinių išlaidų
  Slaptas žaidimas su SGD: Lenkija nori gauti Amerikos dujų Rusijos sąskaita
  Tegai:
  Nord Stream-2, Vokietija, Rusija

  Svarbiausios temos