04:07 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  25

  Kiek sėkminga bus dujų rinka Europoje, kol kas sunku prognozuoti, sako ekspertas Jurijus Rykovas

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Estija, Latvija ir Suomija pasirašė ketinimų protokolą dėl bendros dujų rinkos sukūrimo 2020 metais, kuri leis joms laisvai pumpuoti dujas per valstybines sienas be papildomų išlaidų ir biurokratijos.

  Bendros dujų zonos sukūrimas padidins rinkos skaidrumą, teigia trijų šalių dujų tiekimo ir dujų paskirstymo tinklų operatoriai. Lietuva prie sutarties kol kas neprisijungė.

  Interviu Sputnik Lietuva Energetikos ir finansų instituto Energetikos departamento sektoriaus vedėjas Jurijus Rykovas pasakė, kad šios sutarties pasirašymas sukuria prielaidas "Estijos ir Suomijos regioniniai pertvarkai".

  "Tai bus Europos dujos, kurios bus ten tiekiamos. Šiame scenarijuje Estija, Latvija ir Suomija pasirodys nuošalyje, o pagrindinį vaidmenį pradės atlikti Lietuva, per kurią bus tiesiamas dujotiekis. Manau, kad šie sprendimai, kurie, apskritai, buvo priimti santykinai tyliai, sukuria prielaidas Estijai ir Suomijai pertvarkyti pozicijas regione, nes šių valstybių sujungimo pagrindas yra vadinamasis "Balticconnector", tai yra jūrinis dujotiekis iš Suomijos į Estiją. Ir tokiu būdu, kai pradės veikti ši jungtis, Suomija, Estija ir Latvija galės organizuoti tam tikrą savo rinką su skaidresnėmis sąlygomis, be jokių dujų tiekimo formalumų iki sienos. Tokiu būdu, kai ten prisijungs Lietuva 2022 metais, jau egzistuos susiklosčiusi rinka, ir Lietuva turės priimti žaidimo taisykles, jau susiklosčiusias šioje rinkoje", ― pabrėžė Rykovas.

  Rykovas taip pat pažymėjo, kad vartotojams kol kas sunku daryti kokias nors prognozes naujos dujų rinkos atžvilgiu.

  "Realiai visa tai pradės veikti 2022 metais (jei bus įgyvendinta), ir kiek sėkmingai bus sukurta bendra dujų rinka Europoje ― tai kol kas neaišku", ― padarė išvadą ekspertas.

  Dar šia tema

  Lietuvos energetikos politika – iš pradžių darome, po to galvojame
  Slaptas žaidimas su SGD: Lenkija nori gauti Amerikos dujų Rusijos sąskaita
  Rusofobija brangiai kainuoja: EK savo sąskaita stato magistralę "Gazpromui"
  Verslas laimi, politikai pralaimi: kaip Rusijos SGD užkariaus Baltiją
  Gamtinių dujų rinkoje numatoma didesnė konkurencija
  Tegai:
  Suomija, Latvija, Estija, Lietuva, dujos

  Svarbiausios temos