12:03 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  332

  Lietuva užima 40 vietą Pasaulio konkurencingumo reitinge; pirmąją vietą užima JAV, antrojoje vietoje ― Singapūras ir Vokietija

  VILNIUS, spalio 17 – Sputnik.  Pasaulio konkurencingumo reitinge (Global Competitiveness Index) Lietuva užima 40 vietą. Tyrimas paviešintas Pasaulio ekonomikos forumo svetainėje (WEF).

  Iš viso į reitingą buvo įtraukta 140 šalių. Palyginti su praėjusiais metais Lietuva prarado dvi pozicijas, Latvija pasiliko 42 vietoje, Estija persikėlė į 32 vietą, praradusi dvi pozicijas, kaip ir Lietuva.

  Pirmąją vietą užėmė JAV, antrojoje vietoje ― Singapūras ir Vokietija. Prasčiausi rezultatai Čado ― ši šalis užima 140 vietą.

  Pagal makroekonominę aplinką, Lietuva, Latvija ir Estija pirmauja tarp 140 šalių.

  Pagal kvalifikuotos darbo jėgos paiešką Lietuva užima 123 vietą ― žemiausią tarp trijų Baltijos šalių. Pagal šį rodiklį pirmąją vietą užima JAV ir Šveicarija.

  Pagal bankų reguliuojamojo kapitalo santykį Lietuva užima 16 vietą, o tai yra aukščiausias rodiklis Baltijos šalyse. Lietuva taip pat užima aukštą poziciją importo dydžio atžvilgiu ― 17 vieta, tačiau, palyginti su kitomis Baltijos šalimis, turi mažiausią BVP, tenkantį vienam gyventojui, ir šiuo atžvilgiu užima 79 vietą pasaulyje.

  Dar šia tema

  Pagal Socialinės raidos indeksą Lietuva užima 35 vietą

  Svarbiausios temos