20:06 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  252

  Perėjimas nuo euro prie nacionalinės valiutos Lietuvoje galėtų paskatinti vietinės gamybos plėtrą, tačiau tam gali prireikti valstybinių programų, teigė ekspertas Dmitrijus Aleksandrovas

  VILNIUS, lapkričio 1 – Sputnik. Buvęs Lietuvos prezidentas, Europos Parlamento narys Rolandas Paksas parašė atvirą laišką Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui su prašymu inicijuoti parlamente nacionalinės valiutos – lito – grąžinimo klausimą. Pasak Pakso, litų atsisakymas ir Lietuvos įtraukimas į eurozoną, neatsižvelgus į piliečių nuomonę, gali būti prilyginami nacionalinių interesų išdavystei. Be to, euro naudojimas galėjo išprovokuoti kainų augimą ir privesti prie Lietuvos finansinės nepriklausomybės praradimo, mano buvęs Lietuvos Respublikos vadovas.

  Investicijų bendrovės "UNIVER Capital" analitinių tyrimų skyriaus viršininko pavaduotojas Dmitrijus Aleksandrovas interviu Sputnik Lietuva sakė, kad nacionalinės valiutos sugrįžimas gali turėti teigiamą poveikį Lietuvos vidaus gamybai, tačiau nereikia pamiršti ir apie galimą neigiamą reakciją, kurią euro atsisakymas sukels ES vadovybei.

  "Kas savo, vietinio dar išlaikyta Lietuvoje, be abejo, iš karto gautų tam tikrą papildomą paskatą vystytis. Tos gamybos sritys, kurios, pavyzdžiui, išnyko savo laiku, arba tos, kurių nebuvo ir dabar jas reikėtų sukurti, – jos gautų įdomias, geras bazines sąlygas kurtis, tačiau tam prireiks specialaus kredito plėtros, finansavimo, o, galbūt, net vyriausybinių programų. Kiek tam užteks biudžeto ir vyriausybės laiko – štai čia klausimas. Žinoma, iš šalies to neįmanoma nuspėti. Be to, tai labai priklausys nuo neigiamos Europos komisariatų reakcijos, kurią gali sukelti euro atsisakymas, stiprumo", ― mano ekspertas.

  Ekonomistai skelbia, kad kalbos apie litą kenkia šalies įvaizdžiui >>

  Tačiau, jo nuomone, jei Lietuva vis tiek vėl grįš prie litų, tai gali pritraukti verslininkų iš kitų šalių, įskaitant Rusiją.

  "Tam, kad taptų patrauklesni kitoms šalims, perkeltų kokią nors savo gamybą arba registruotų savo įmones Lietuvoje – taip, tai gali būti įdomu. Tame tarpe ir tiems Rusijos verslininkams, kurie norėtų pradėti verslą Lietuvoje, naudodamiesi ES teisės aktų ir jurisdikcijos privalumais", ― pažymėjo Aleksandrovas.

  Dar šia tema

  Pas Lietuvos gyventojus dar likę apie pusė milijardo neiškeistų litų
  Euro pražūtingumą Lietuvai pripažino premjeras — žmonėms nuo to nelengviau
  Tegai:
  litai, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos