07:59 2020 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB68.6301
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  15

  Bendrame laiške ES institucijų ir valstybių narių atstovams teigiama, kad ESM ir toliau turėtų teikti finansinę paramą tik tada, kai tai yra būtina euro zonos ir jos valstybių narių finansiniam stabilumui

  VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. Lietuvos finansų ministras Vilius Šapoka kartu su Latvijos, Estijos, Danijos, Suomijos, Airijos, Nyderlandų, Švedijos, Čekijos bei Slovakijos finansų ministrais pasirašė bendrą kreipimąsi dėl Europos stabilumo mechanizmo (ESM*) reformos, praneša Finansų ministerija.

  Bendroje šalių pozicijoje akcentuojamas siekis suteikti ESM daugiau galių – ypač krizės prevencijos ir finansinės pagalbos programų priežiūros srityse.

  Pasak finansų ministro Viliaus Šapokos, gerai veikianti Ekonominė ir pinigų sąjunga yra gyvybiškai svarbi euro zonos stabilumui, perspektyvoms bei visai Europos Sąjungai. Jo manymu, ESM pagrindinis uždavinys buvo spręsti krizės padarinius, tačiau dabar reikia žvelgti į ateitį.

  "Ši institucija taip pat turi vertinti galimas rizikas, siekiant jas laiku suvaldyti bei turėti svaresnį žodį rengiant ir įgyvendinant finansinės paramos programas", – teigia Šapoka.

  Bendrame laiške ES institucijų ir valstybių narių atstovams teigiama, kad ESM ir toliau turėtų teikti finansinę paramą tik tada, kai tai yra būtina euro zonos ir jos valstybių narių finansiniam stabilumui. Kitaip tariant išlaikyti paskutinės išeities skolintojo vaidmenį.

  Prieš suteikiant finansavimą, turėtų būti įvertintas valstybės narės, kuriai suteikiama pagalba, skolos tvarumas ir gebėjimas grąžinti suteiktas paskolas.

  Dar šia tema

  Europos Sąjungos fondų lėšos pasiekė būrelius
  JAV skiria Europai 4 mlrd eurų "Rusijos grėsmės" sutramdymui
  Milijonai eurų pristatymams ir degustacijoms
  Prezidentė neleidžia griauti partijų finansavimo sistemos
  Tegai:
  finansinė parama, ES

  Svarbiausios temos