11:54 2018 Lapkričio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1421
 • RUB75.0039
  Lietuvos bankas, archyvinė nuotrauka

  Vasiliauskas Lietuvos pasiruošimą artėjančiai krizei vertina 7 iš 10 balų

  © Sputnik / Александр Липовец
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  14 0 0

  Lietuvos banko valdybos pirmininkas tvirtina, kad ekonominė krizė tikrai gali įvykti po 2-3 metų, tačiau Lietuva pasiruošusi jai geriau nei prieš dešimtmetį, kai įvyko ekonomikos nuosmukis 2008 metais

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Ekonomikos augimo sulėtėjimo ir net krizės galima laukti per artimiausius 2–3 metus, tačiau tiek Lietuvos bankas, tiek šalies vyriausybė šiems procesams yra gerokai labiau pasirengusi nei prieš dešimtmetį, interviu "Žinių radijo" laidai "Verslo pozicija" sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

  "Teigti, kad krizė — jau už kampo, tikrai negalėčiau, tačiau ekonomikos sulėtėjimo požymių tikrai yra. Šiemet mūsų šalies ekonomika augo daugiau nei 3 procentais, kitais metais planuojame 2,8 procento augimą. Pagrindinė žinia, kurią norėčiau pasakyti visuomenei ir verslui, — būkime viskam pasiruošę", — sakė Vasiliauskas.

  Anot Vasiliausko, skirtumas nuo prieš dešimtmetį vykusios krizės yra tas, kad tuo metu valdžia manė, jog dėl augančios ekonomikos atsiradusios pajamos bus amžinos, ir pagal tai buvo planuojamos išlaidos. Todėl 2008 metais užklupus krizei, teko labai drastiškai mažinti išlaidas. Tačiau dabar, anot Lietuvos banko atstovo, krizei yra geriau pasiruošta.

  Vasiliauskas teigia, kad tokia maža ir atvira ekonomika, kaip Lietuvos, labai smarkiai veikiama išorės veiksnių. 

  "Dabartinis didžiųjų dramblių — JAV, Kinijos, Europos Sąjungos — stumdymasis tarpusavyje neabejotinai palies ir mus. Todėl turime būti labai atidūs. Esant mažai ekonomikai sakyti, kad mes viską sprendžiame, galima, bet aš tuo netikiu", — teigė Vasiliauskas.

  Daugiausia rūpesčių Vasiliauskui dabartinėje ekonomikos situacijoje kelia darbo jėgos mažėjimas,

  Lietuvos banko ir Finansų ministerijos prognozėmis, šiemet ekonomika augs 3,4 proc., kitais metais — 2,8 proc.

  Dar šia tema

  JAV milijardierius papasakojo, kada laukti naujos finansų krizės
  Politologas: Europa "išpumpavo" visus darbingus Lietuvos gyventojus
  Lietuvos bankas ragina lietuvius negalvoti apie krizę
  Tegai:
  Lietuvos bankas, Vitas Vasiliauskas, finansinė krizė, krizė
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos