01:58 2020 Rugsėjo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB91.8152
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  208

  Anot ministro pirmininko, Lietuvos rinka susidomėjo 57 milijardus eurų pernai gavusi įmonių grupė

  VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis socialiniame tinkle Facebook pasidalino žinia, kad Lietuvoje apsisprendė investuoti itin didelė mažmeninės prekybos įmonė, valdanti 15 tūkst. parduotuvių.

  Jokio naujo prekybos tinklo: "REWE" tiesiog išpirko "Iki" akcijas >>

  Premjeras pažymi, kad Lietuvos mažmeninės prekybos rinka yra patraukli užsienio investuotojams. Todėl šiandien jis susitiko su vienu iš jų, atsiliepusiu į rugsėjį išsiųstą kvietimą didžiausiems Europos prekybos tinklams.

  "Tai — daugiau nei 15 tūkst. parduotuvių valdanti įmonių grupė, kurioje dirba daugiau nei 350 tūkstančių darbuotojų ir kurios pajamos pernai viršijo 57 milijardus eurų", — rašo Skvernelis.

  Ministras pirmininkas taip pat nurodė, kad gavo asmeninį patikinimą, jog "skaidrios ir visiems vienodos taisyklės yra pagrindas ilgalaikėms investicijoms".

  Žiniasklaidos duomenimis, tai galėtų būti "Rewe Group", kuri valdo "Iki" prekybos tinklą nuo 2008 metų. Tačiau premjeras tiksliai nenurodė investuotojų vardo, o daugiau informacijos palnuojama pateikti po Vyriausybės posėdžio.

  Komentaruose po Skvernelio žinute Facebook skamba prielaidos, jog tai galėtų būti "Tesco" ar "Aldi". Bet apie "Rewe" taip pat komentatoriai užsimena. Kai kas net ppridednuorodas į "Rewe Group" aprašymą Vikipedijoje.

  Spalio pabaigoje Skvernelis apsilankė Marijompolėje, kur susitiko su smulkiaisiais verslininkasi ir patikino, kad, anot jo, jie galėtų drąsiai konkuruoti su dideliais prekybos tinklais.

  Kitąmet Vyriausybė planuoja įvesti kuponų sistemą būtiniausiems maisto produktams įsigyti. Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad Vyriausybės svarstoma nauja maisto kuponų sistema padėtų skurdžiausiai gyvenantiems žmonėms, padidintų konkurenciją, skatintų smulkiųjų prekybininkų ar ūkininkų parduotuvių verslą. Anot jo, tai leistų nedidinant administracinės naštos skatinti smulkų ir vidutinį verslą.

  Dar šia tema

  Latvijos prekybos tinklas "Depo" ateina į Lietuvą
  "Maxima grupė" Baltijos šalyse neparduos narvuose auginamų vištų kiaušinių
  Verslo gudrybės: kaip Lenkijoje apeis draudimą prekiauti sekmadieniais
  "Norfa" prekybos centrai sutrumpins darbo laiką
  Tegai:
  Saulius Skvernelis, prekybos tinklas

  Svarbiausios temos