02:05 2020 Rugsėjo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB91.8152
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  119

  Po Vyriasuybės posėdžio Skvernelis atsisakė savo žodžių apie naują investuotoją Lietuvoje, paaiškino, kad joks naujas prekybos tinklas Lietuvoje neatsiras, "Rewe Group" tiesiog nupirko "Iki" valdančios įmonės smulkiųjų akcininkų akcijas

  VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Viena stambiausių Vokietijos mažmeninės prekybos įmonių grupių "REWE" padidino savo investicijas į prekybos tinklą "Iki" valdančią bendrovę "Palink" ir tapo didžiausia jos akcininke, valdančia 93,75 proc. įmonės akcijų, rašo "Iki" spaudos tarnyba.

  "Savo valdomą akcijų dalį Vokietijos mažmeninės prekybos milžinė padidino prekybos tinklui "Iki" nuosekliai stiprinant pozicijas Lietuvoje. Antra prekybos tinklo akcininke liko "E. Leclerc" grupei priklausanti bendrovė "Unilec"", — pabrėžiama pranešime.

  Anksčiau Saulius Skvernelis savo Facebook paskyroje pasidalino žinia, kad Lietuvoje apsisprendė investuoti itin didelė mažmeninės prekybos įmonė, valdanti 15 tūkst. parduotuvių. Savo pranešime ministras pirmininkas nurodė, kad gavo asmeninį patikinimą, jog "skaidrios ir visiems vienodos taisyklės yra pagrindas ilgalaikėms investicijoms".

  Premjeras Saulius Skvernelis po vyriausybės posėdžio žurnalistams teigė, kad jo įraše socialiniame tinkle nebuvo parašyta apie naują investuotoją.

  Šiuo premjero pasisakymu Facebook pasidalino Ingrida Šimonytė. O po jos žinute pasipylė kritika premjerui, kuris atsisakė ankstesnių pareiškimų.

  "REWE" grupė "Iki" valdyme dalyvauja nuo 2008 metų. "REWE International AG" valdybos nario Janusz Kulik teigimu, "Iki" užima svarbią vietą visos grupės investicijų portfelyje, todėl didinant investicijas tikimasi toliau sėkmingai stiprinti ir plėtoti prekybos tinklo veiklą Lietuvoje.

  "Esame įsitikinę, kad šis žingsnis dar labiau sustiprins "Iki" prekybos tinklo poziciją Lietuvoje ir padės užtikrinti dar didesnį pirkėjų ir mūsų darbuotojų pasitenkinimą", — pabrėžė Janusz Kulik.

  Tuo tarpu bendrovės "Palink" generalinis direktorius Gerard Rog pažymi, kad "REWE" grupės patirtis mažmeninės prekybos srityje buvo ir yra reikšminga sėkmingai "Iki" veiklai Lietuvoje. Per dešimt metų prekybos tinklas tapo vienu stipriausių žaidėjų Lietuvoje, o vokiško kapitalo įmonės dalyvavimas prekybos tinklo valdyme atspindi "Iki" skiriamą dėmesį maisto prekių kokybei, aptarnavimui ir inovacijų diegimui.

  Dar šia tema

  Latvijos prekybos tinklas "Depo" ateina į Lietuvą
  "Maxima" atidaro dar dvi išparduotuves
  Parduotuvės "Maxima" nedirbs per Kalėdas
  "Rimi" ir "Iki" gavo tūkstantines baudas už skelbtų nuolaidų netaikymą
  Tegai:
  Ingrida Šimonytė, Iki, investicijos, Saulius Skvernelis, prekybos tinklas

  Svarbiausios temos