19:43 2019 Gruodžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  lempos, archyvinė nuotrauka

  Elektros kaina Lietuvoje sumažėjo pirmą kartą per pusmetį

  © Sputnik / Марина Лысцева
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  55

  Elektros kaina Lietuvoje augo 6 mėnesius iš eilės – nuo šių metų balandžio iki rugsėjo; per šį laikotarpį elektra iš viso pabrango 47 proc.

  VILNIUS, lapkričio 8 – Sputnik. Spalio mėnesį – pirmą kartą per pastarąjį pusmetį – elektros energijos kaina "Nord Pool" biržos Lietuvos kainų zonoje sumažėjo, praneša "Energijos tiekimas".

  Elektros energijos kaina, palyginti su rugsėju, krito 6 proc. iki 55,68 Eur/MWh.

  Kainos mažėjimą paskatino vėl pradėjusi veikti "NordBalt" elektros jungtis su Švedija, kurios remontas baigtas 2 savaitėmis anksčiau nei planuota. Bendras energijos kainų lygis krito visame Baltijos ir Skandinavijos regione – tai lėmė didesnė elektros gamyba jėgainėse.

  Vidutinė elektros kaina Lietuvoje iki spalio augo 6 mėnesius iš eilės – nuo šių metų balandžio iki rugsėjo. Per šį laikotarpį ji iš viso pabrango 47 proc.

  Spalį sumažėjusi kaina Lietuvoje buvo beveik tokia pati kaip kaimyninėje Latvijoje (55,04 Eur/MWh) ir 7 proc. mažesnė nei Lenkijoje (59,3 Eur/MWh). Mažiausia elektros kaina regione praėjusį mėnesį fiksuota Suomijoje – 46,35 Eur/MWh., beveik tokia pati ji buvo ir gretimoje Estijoje.

  Ekspertai tikisi, kad lapkritį elektros kaina išliks stabili arba mažės. Neigiamą įtaką jai gali daryti suplanuoti remonto darbai elektros jėgainėse Lietuvoje ir kitose regiono šalyse. Vidaus rinkoje elektros gamybą mažins lapkričio mėn. numatyti remonto darbai Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje. Jėgainių remontas taip pat vyks Latvijoje ir Švedijoje – pastarojoje dėl to beveik visą lapkritį neveiks atominės elektrinės Ringhals vienas iš blokų.

  Dar šia tema

  Liepą elektros kaina "Nord Pool" biržoje – aukščiausia nuo 2011 metų
  Lietuvoje – aukščiausia elektros kaina Baltijos šalyse
  Tegai:
  Lietuva, elektros energija

  Svarbiausios temos