13:42 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  70

  Per pastaruosius šešis mėnesius Lenkija padidino importą iš Rusijos 0,4 mlrd. kubinių metrų dujų

  VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Lenkija meluoja, teigdama, kad suskystintų gamtinių dujų (SGD) iš Jungtinių Valstijų kaina yra 20-30 proc. Mažesnė nei Rusijos kuro kaina, sakė Nacionalinio energijos saugumo fondo generalinio direktoriaus pavaduotojas dujų projektų klausimais Aleksejus Grivač.

  Spalio viduryje Lenkijos valstybinė naftos ir dujų kompanija PGNiG pasirašė sutartį su "American Venture Global LNG" dėl dviejų milijonų tonų suskystintų dujų tiekimo per metus 20 metų laikotarpiui.

  Šiandien PGNiG pasirašė 24 metų sutartį dėl daugiau nei 31 milijono tonų SGD tiekimo iš JAV "Cheniere Marketing International". Be to, PGNiG vadovas Piotras Vožniakas pareiškė, kad šios SGD kainuos 20-30% pigiau už Rusijos dujas.

  "Jie veikia pagal schemą, kad daug kartų pasakytas melas panašus į tiesą. Faktai rodo ką kita. Jei JAV SGD būtų 30 proc. pigesnės, dabar jie padidintų šių dujų pirkimus ir sumažintų tiekimą pagal sutartį su "Gazprom", bet viskas vyksta Bet priešingai", — sakė RIA Novosti Grivač.

  Maskva yra pagrindinė dujų tiekėja Varšuvai. Per pastaruosius šešis mėnesius Lenkija padidino importą iš Rusijos 0,4 mlrd. kubinių metrų dujų. 1996 metais sudaryta sutartis tarp "PGNiG" ir "Gazprom" numato tiekti iki dešimties milijardų kubinių metrų dujų per metus, o mažiausias kiekis sudarė 8,7 mlrd. kubinių metrų. Sutartis galioja iki 2022 metų.

  Nepaisydama nepasitenkinimo kaina, Varšuva neskuba sumažinti Rusijos dujų pirkimų apimties. Tai daroma atsargų papildymui, jei po "Nord Stream- 2" paleidimo tranzitas per "Jamal-Europe" dujotiekį smarkiai sumažės.

  Baimė yra pagrįsta: nepaisant JAV, Ukrainos ir Lenkijos pasipriešinimo, prasidėjo "Nord Stream-2" statyba. Per dvejus metus jis pradės veikti ir tranzito maršrutas per Lenkiją ir Baltarusiją gali būti netikslingas.

  Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų
  © Sputnik /
  Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų

  Dar šia tema

  "Užjūrio dovanėlė": Lenkija ieško SGD vartotojų Azijoje
  Auksinis terminalas: kiek faktiškai Vokietijai kainuos SGD iš JAV
  Į Klaipėdos uostą atvyko naujas SGD krovinys
  Kodėl SGD atneša naudą Ispanijos ekonomikai, bet kenkia Lietuvai
  Lenkija sudarė dar vieną sutartį dėl SGD tiekimo iš JAV
  Tegai:
  importas, dujos, Rusija, Lenkija

  Svarbiausios temos