20:31 2020 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  43

  Pasak Klaipėdos deputato, politikai tikisi, kad investuotojai atvyks į šalį ir sukurs darbo vietų, o privatūs asmenys Lietuvoje nesugeba realizuoti plataus užmojo projektų

  VILNIUS, lapkričio 11 - Sputnik. Lietuvos vadovybė turi būti visiškai atsakinga už savo ekonomiką, interviu "Sputnik Lietuva" sakė Klaipėdos miesto tarybos deputatas, miesto "Lietuvos rusų sąjungos" skyriaus vadovas Viačeslavas Titovas.

  Pasak jo, kai kurie politikai tiki, kad palikus ekonomiką likimo valiai, ateis investuotojai ir pradės kurti darbo vietas.

  "Mes gyvename tokioje atmosferoje dvidešimt metų — didelės įmonės uždaromos, atsiranda mažos. Deja, stambių įmonių, kuriomis galėtume didžiuotis ir pasakyti visam pasauliui, kad tai yra lietuviški produktai, nematome", — sakė Titovas.

  Pasak deputato, mažai tikėtina, kad privatūs asmenys gali realizuoti plataus užmojo projektus, todėl vyriausybė turėtų padėti ir nuspręsti, "kuria kryptimi turėtų vystytis šalis, kad taptų konkurencinga ir patraukli".

  "Šiandien, deja, to nematau. Viskas palikta likimo valiai. Miesto tarybos funkcijos baigiasi, paskirstant mokestines pajamas į biudžetą ir jas išleidžiant. Čia baigiasi mūsų politika, susijusi su naujų darbo vietų kūrimu. Deja, iš vyriausybės atstovų lūpų neišgirdome atsakymo, kiek darbo vietų bus sukurta Klaipėdos bei Lietuvos gyventojams", — daro išvadą Titovas.

  Pirmąjį šių metų ketvirtį nedarbas Lietuvoje buvo 7,2 proc. Pagal Vyriausybės prognozes 2019 metams, nedarbo lygis turėtų sumažėti iki 5,9 proc.

  Remiantis Lietuvos užimtumo tarnybos duomenimis, respublikoje registruojama 144,2 tūkst. bedarbių — tai yra 8,3 proc. darbingo amžiaus gyventojų. Tuo tarpu trijose savivaldybėse — Zarasų, Lazdijų ir Ignalinos — per pastaruosius dešimt metų susidarė aukščiausias nedarbo lygis.

  Nedarbo lygis ES ir Lietuvoje
  © Sputnik /
  Nedarbo lygis ES ir Lietuvoje

  Dar šia tema

  Seime ruošiamas eilinis draudimas – neleisti bedarbiams "uberiauti"
  Septynios savivaldybės sieks padėti bedarbiams
  Tegai:
  Lietuva, Klaipėda, Viačeslavas Titovas

  Svarbiausios temos