04:29 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  64

  Rusijai tenka beveik 60% importuoto kuro, todėl sustabdyti tiekimą Ukrainos rinkai bus pražūtingas smūgis

  VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Rusijos naftos produktų tiekimo nutraukimo atveju Ukrainą gali ištikti krizė, sakė Kijevo energetikos strategijos instituto ekspertas Jurijus Korolčukas interviu portalui Obozrevatel.

  Anot Korolčuko, Rusijai tenka beveik 60% importuoto kuro, todėl sustabdyti tiekimą Ukrainos rinkai bus pražūtingas smūgis.

  "Jei Rusija iš tikrųjų nustos tiekti kurą, mes iš tikrųjų žlugsime naftos produktų sektoriuje, o tai gali trukti iki šešių mėnesių, kol padėtis stabilizuosis ir rinka bus perorientuota", — sakė ekspertas.

  Korolčukas pažymėjo, kad panašios situacijos jau kilo dėl sumažėjusio kuro tiekimo iš Rusijos ir Baltarusijos, po kurio padidėjo benzino kainos.

  "Mes tiesiog neturėsime laiko greitai persiorientuoti, todėl paprasčiausiai žlugsime naftos produktų rinkoje. Kitose rinkose gali ir nebūti papildomo kiekio naftos produktų, kad būtų greitai padengtas mūsų deficitas. Šiuo atveju net sunku nuspėti, kiek pakils naftos produktų kainos. Ir tai bus didelis smūgis", — perspėjo ekspertas.

  Kita vertus, pasak Korolčuko, Rusija nėra suinteresuota sustabdyti kuro tiekimą Ukrainai, nes dėl to patirtų nuostolių.

  Be to, per pastaruosius ketverius metus Rusijos naftos ir dujų eksportas į Ukrainą tik išaugo, sakė jis.

  Spalio mėnesį Rusija paskelbė nutrauksianti naftos produktų tiekimą į Baltarusiją, viršijantį šalies poreikius. Tai buvo viena iš priežasčių, dėl kurių staigiai šoktelėjo kuro kaina Ukrainoje: pasak specialistų, kai kuriuose regionuose kainos pakilo iki 22,7%.

  Jėgų paskirstymas pasaulio naftos rinkoje
  © Sputnik
  Jėgų paskirstymas pasaulio naftos rinkoje

  Dar šia tema

  Verslas laimi, politikai pralaimi: kaip Rusijos SGD užkariaus Baltiją
  Lietuvoje pabrango benzinas
  Rados narys: Europa yra šokiruota to, kas vyksta Ukrainoje
  Tegai:
  kuras, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos