10:24 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  51

  Lietuva, Latvija ir Estija naudojasi alkoholinių gėrimų ženklinimu ir gauna pinigų bei darbo vietų, nors visa tai galėtų būti naudinga Rusijos ekonomikai, teigia verslininkas Aleksandras Zaninas

  VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Rusijos kompanijos, veikiančios transporto ir logistikos paslaugų bei krovinių muitinės procedūrų įforminimo srityje, pritaria tam, kad būtų pakeista teisinė bazė, leidžianti perkelti alkoholio ženklinimą iš Baltijos šalių uostų į Rusiją.

  Apie tai leidinyje "Delovoj Peterburg" rašo muitinės tarpininko "PRA-Ltd" generalinis direktorius Aleksandras Zaninas.

  Verslininkas papasakojo, kad importuojama alkoholinė produkcija mažmenine tara turi būti įvežama į Rusijos teritoriją jau pažymėta. Tokios produkcijos gabenimas be akcizų antspaudų Rusijos Federacijoje yra neįmanomas.

  Zaninas pažymėjo, kad didžioji alkoholio, kuris įvežamas į Rusiją,  dalis ženklinama ne gamintojo gamyklose, o tranzitinėje zonoje, kurios vaidmenį daugiausia atlieka Lietuvos, Latvijos ir Estijos uostai.

  Pasak verslininko, Rusija sumoka dideles sumas užsienio organizacijoms už alkoholio ženklinimą, saugojimą ir gabenimą. Nors, kaip pažymi straipsnio autorius, šios lėšos galėtų likti šalyje ir teikti naudą Rusijos ekonomikai.

  "Jei kalbėtume apie problemą išsamiai, paaiškėja, kad atiduodami užsienio įmonėms alkoholio ženklinimo paslaugas, mes taip pat, be pinigų, dovanojame joms darbo vietas, saugojimo terminalų apkrovą ir daugybę kitų esminių dalykų", ― pareiškė Zaninas.

  Jo nuomone, siekiant perorientuoti krovinius tiesiogiai į Rusiją, reikės pakeisti teisinę bazę. Įmonės, savo ruožtu, turės parengti technines sąlygas dirbti su alkoholine produkcija.

  Anksčiau Sputnik Latvija pranešė, kad Sankt Peterburge, norint atlikti rūšiavimą, pakavimą, ženklinimą ir kitus veiksmus, tenka pervežti krovinį iš vieno sandėlio į kitą ir mokėti muitus. Baltijos šalyse ir Suomijoje tokio poreikio nėra, todėl Rusija naudoja sandėlius šių šalių teritorijoje.

  Rusija planuoja statyti muitinės sandėlį, kad prekybininkai galėtų saugoti krovinius ne kaimyninėse Baltijos šalyse ir Suomijoje, o Rusijoje, tačiau ekspertai pažymi, kad muitinės sandėlis dar nėra tas pats, kas užsienyje su kroviniu atliekama procedūra, todėl dalis krovinių srautų, kurių galėtų tikėtis ir Rusija, vis dėlto kol kas lieka Baltijos šalyse.

  Dar šia tema

  PSO pavadino alkoholio vartojimą pagrindine mirties priežastimi pasaulyje
  Seimas svarstys siūlymą griežtinti atsakomybę už vairavimą neblaiviam
  Paaugliai pradėjo vartoti mažiau alkoholio, bet vis tiek rodikliai vis dar aukšti
  Tegai:
  alkoholis, Baltijos šalys, Rusija

  Svarbiausios temos