14:04 2020 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  79

  Sondlendas pabrėžė, kad, jo skaičiavimais, vis daugiau europiečių mano, jog priklausomybė nuo Rusijos dujų bus klaidingas sprendimas

  VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Pasak JAV ambasadoriaus ES Gordono Sondlando, Vašingtonas turi priemonių, kad sustabdytų "Nord Stream-2" statybas, praneša RIA Novosti.

  Dujų terminalas, archyvinė nuotrauka.
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Pasak jo, dujotiekio projektas yra geopolitinis, o Europa taps pažeidžiama.

  "Kai europiečiai yra pažeidžiami, JAV taip pat tampa pažeidžiama. Mes nenorime, kad dėl krizės žiemą būtų nutrauktas dujų tiekimas", — Sondlandas paaiškino Vašingtono poziciją Briuselyje.

  Jis pažymėjo, kad JAV nenori, jog europiečiai atsidurtų tokioje padėtyje.

  "Jei ES nesupranta šios logikos, JAV prezidentas gali naudoti daugybę kitų turimų priemonių, kurių dabar nevardinsiu, kad sustabdytų šį projektą", — sakė ambasadorius.

  "Mes jų dar nenaudojome, norėdami sulėtinti proceso eigą", — pridūrė Sondlandas, pabrėždamas, kad, jo skaičiavimais, vis daugiau europiečių mano, jog priklausomybė nuo Rusijos dujų bus klaidingas sprendimas.

  "Nord Stream-2"

  "Nord Stream-2" projektas numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus ir apims teritoriją nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos, statybas. Jas planuojama tiesti šalia veikiančio "Nord Stream" Baltijos jūros dugnu. Naujasis dujotiekis nusidrieks per išskirtines Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos ekonomines zonas. Naują dujotiekį planuojama pastatyti iki 2019-ųjų pabaigos.

  Vienintelis "Nord Stream-2 AG" akcininkas yra "Gazprom". Europos partneriai — "Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — įsipareigojo finansuoti 50 proc. "Nord Stream-2", t.y. 950 milijonų eurų kiekviena. "Gazprom" suteiks kitą dalį lėšų — 4,75 mlrd. eurų.

  Vladimiras Putinas pažymėjo, kad JAV lyderis Donaldas Trampas puoselėja JAV verslo interesus, norėdamas tiekti Europai SGD.

  Vokietijos kanclerė Angela Merkel savo ruožtu ne kartą pabrėžė, kad Berlynas "Nord Stream-2" projektą laiko komerciniu, tačiau tuo pat metu ji susieja jo įgyvendinimą su Rusijos dujų tranzitu per Ukrainą.

  Rusija taip pat ne kartą pareiškė, kad "Nord Stream-2" projektas yra visiškai konkurencingas ir nenumato, kad dujų tranzitas per Ukrainą bus sustabdytas.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"

  Dar šia tema

  "Nord Stream-2" dalyviai sumokėjo 70 proc. kapitalinių išlaidų
  JAV Senatas siūlo finansuoti Europos siekius atsisakyti Rusijos dujų
  Danija pasiūlė skirti laisvės atėmimo bausmę už "prorusišką" poziciją
  Lenkijos prezidentas pavadino "Nord Stream-2" pavojingu Kijevui ir Bratislavai
  Tegai:
  dujos, Rusija

  Svarbiausios temos