19:44 2019 Kovo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1358
 • RUB73.1062
  Maxima, archyvinė nuotrauka

  Kitais metais "Maxima Grupė" atidarys 120-140 naujų parduotuvių

  © Sputnik / Александр Липовец
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  39 0 0

  Pagrindinė bendrovės kryptis bus Lenkija, investicijos bus nukreiptos į visų formatų prekybos vietų plėtrą, tarp jų ir populiarėjančias mažo formato parduotuves

  VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. "Maxima Grupė", valdanti prekybos tinklus "Maxima" Baltijos šalyse, "Stokrotka" Lenkijoje ir "T-Market" Bulgarijoje, šiose rinkose 2019 metais planuoja atidaryti 120-140 naujų parduotuvių, rašoma bendrovės pranešime žiniasklaidai.

  Didžioji jų dalis duris atvers Lenkijoje. Į parduotuvių tinklo plėtrą ir atnaujinimą iš viso kitąmet numatyta investuoti ne mažiau kaip 100 mln. eurų.

  "Kitais metais planuojame intensyvią plėtrą, pagrindinė jos kryptis bus Lenkija. Ši 38 mln. gyventojų turinti rinka patraukli dėl savo dydžio, augimo ir konsolidacijos potencialo. Pavasarį įsigyto prekybos tinklo "Stokrotka" ir jau anksčiau valdyto "Aldik" sujungimas padėjo tvirtus pagrindus tolimesniam augimui kaimyninėje šalyje. Ateinančiais metais čia ir toliau planuojame išlaikyti spartų plėtros tempą", – teigia "Maxima Grupės" valdybos pirmininkas ir vadovas Dalius Misiūnas.

  Anot jo, investicijos bus nukreiptos į visų formatų prekybos vietų plėtrą, tarp jų ir populiarėjančias mažo formato parduotuves (angl. convenience stores).

  "Kartu su gyvenimo būdo pokyčiais keičiasi ir žmonių apsipirkimo įpročiai. Vis daugiau pirkėjų tampa aktualus greitas apsipirkimas greta namų ar darbo vietos. Tokiose parduotuvėse klientai nori rasti ne tik būtiniausius bazinius produktus, bet ir šviežiai pagamintą bei išsinešti skirtą maistą", — komentuoja Misiūnas.

  Šių metų spalio mėnesio pabaigoje "Maxima Grupė" valdė 1059 parduotuvių tinklą, didžioji jų dalis — Lenkijoje, kur veikia 507 prekybos vietos. Iki metų pabaigos visose rinkose planuojama atidaryti dar apie 50 naujų parduotuvių.

  2017 metų pabaigoje "Maxima Grupės" įmonėms priklausė 568 parduotuvės. 2017 metais "Maxima Grupės" apyvarta pernai, palyginti su 2016 m., augo 4,2 proc. iki 2,806 mlrd. eurų.

  Dar šia tema

  "Maxima" sumokės 15 tūkst eurų už tai, kad neturėjo pakankamai akcinių prekių
  "Maxima" atidaro dar dvi išparduotuves
  Lietuvos NEP: Premjeras žada sutramdyti kainas su bolševikų diktatu
  Norint sumažinti kainas Lietuvoje, būtina mažinti PVM, teigia verslininkai
  Tegai:
  investicijos, Maxima grupė

  Svarbiausios temos