19:36 2019 Kovo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1354
 • RUB73.0040
  Čekis

  Lietuvoje manoma, kad vyriausybės pasiūlytos priemonės lems kainų augimą

  CC0 / pixabay
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  13 0 0

  Didžiųjų prekybos tinklų atstovai įsitikinę, kad vyriausybės įsikišimas apsunkins tiekėjų ir pardavėjų santykius

  VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. Laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas pareiškė, kad ministerijų pateiktos kainų mažinimo priemonės gali prekybos santykius Lietuvoje paversti parodija. Apie tai jis papasakojo naujienų tarnybai LRT.

  Anksčiau Ūkio ministerija pasiūlė valstybei tikrinti tiekėjų ir pardavėjų sutartis. Tačiau smulkiojo verslo atstovai baiminasi, kad vyriausybės įsikišimas į šį klausimą lems tai, kad sąlygos nebus naudingos tiekėjams, ir jie atsisakys bendradarbiauti.

  Be to, Ūkio ministerija pasiūlė abiem pusėms dėl nuolaidų susitarti raštu. Prekybininkai teigia, kad šis pakeitimas nėra būtinas, nes taip ir daroma dabar, išskyrus retus atvejus.

  Be to, ministerija pasiūlė pakeitimus, kurie uždraus prekybininkui grasinti tiekėjui. Tuo pačiu metu įstatymo projektas supaprastins skundų dėl įvairių pažeidimų pateikimo sistemą. Tą daryti galės anonimas, fizinis asmuo.

  "Tai gali virsti parodija, jeigu visi skųs visus. Lietuvoje veikia apie 80 tūkstančių įmonių, bent galiu 80 tūkstančių paskųsti vien aš. Aš manau, kad visos šitos įmonės daro kažką ne taip. Reikia labai pamąstyti, kad tai nevirstų parodija", ― pasakė Šilėnas.

  Teisingumo ministerija daugiau galių suteikė Vartotojų teisių apsaugos tarnybai, pavyzdžiui, atlikti kontrolinius pirkimus. Dabar kai kurie valdininkai veiks kaip "slapti pirkėjai". Pasak prekybos srities atstovų, visi šie pakeitimai yra techniniai ir tik kai kurie iš jų yra įdomūs.

  Stambiųjų prekybininkų atstovai sako, jei pakeitimai įsigalios tokie, kokie užregistruoti, kainų mažėjimo revoliucija neįvyks. Smulkieji, priešingai, sako, kad kainos gali ūgtelėti, nes padidėtų biurokratinė našta.

  Rugsėjį Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis nurodė ministerijoms parengti konkrečius įstatymų pasiūlymus dėl kainų mažinimo.

  Teisingumo ministerija turėjo parengti įstatymo projektą, kuriuo būtų plečiamos Vartotojų teisių apsaugos tarnybos galimybės.

  Savivaldybių administracijos kartu su Žemės ūkio ministerija turėjo sukurti mechanizmą, kuris skatintų maisto tiekėjus bendradarbiauti su prekybos tinklais.

  Ūkio ministerija, savo ruožtu, pažadėjo parengti konkrečius teisės aktus taip, kad sumažėtų biurokratinių kliūčių smulkiajam ir vidutiniam verslui skaičius.

  Anksčiau Skvernelis susitiko su didelių respublikos prekybos tinklų vadovais ir aptarė maisto kainas. Jis pasakė, kad oficialiais Europos Komisijos duomenimis, Lietuvoje nuo 2010 metų maisto kainos augo dvigubai greičiau nei žaliavų kainos. Premjeras pažymėjo, kad Lietuva yra tarp penkių šalių, kurių kainos yra sparčiausiai augančios.

  Jis išreiškė nepasitenkinimą tuo, kaip šalyje saugomos vartotojų teisės ir veikia Konkurencijos taryba. Be to, vyriausybės vadovas paragino sutelkti dėmesį į smulkiojo verslo paramą respublikoje.

  Dar šia tema

  Lietuvos bankas: šalyje gali šoktelėti maisto produktų ir šildymo kainos
  Premjeras su didžiųjų prekybos tinklų vadovais aptarė maisto produktų kainas
  Norint sumažinti kainas Lietuvoje, būtina mažinti PVM, teigia verslininkai
  Tegai:
  kainų augimas, Lietuva

  Svarbiausios temos