13:06 2019 Kovo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1302
 • RUB72.7425
  Ignalinos AE, archyvinė nuotrauka.

  EP Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo darbams finansuoti skyrė 780 mln eurų

  © Photo: ГП Игналинская атомная электростанция
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  20 0 0

  EP pritarė pozicijai, kad Ignalinos atominės elektrinės eksploatacijai nutraukti būtų skirta būtent tiek, kiek prašo Lietuva – 780 mln. eurų

  VILNIUS, lapkričio 15 — Sputnik. Trečiadienį Europos Parlamentas  balsavo dėl 2021–2027 metų Europos Sąjungos  daugiametės finansinės programos, rašoma Energetikos ministerijos pranešime.

  EP pritarė pozicijai, kad Ignalinos atominės elektrinės eksploatacijai nutraukti būtų skirta būtent tiek, kiek prašo Lietuva – 780 mln. eurų.

  "Šis Europos Parlamento pritarimas yra gera žinia Lietuvai. Tai sustiprina mūsų tolesnes derybines pozicijas dėl Ignalinos AE finansavimo po 2020 metų. Toliau aktyviai derėsimės ir sieksime, kad iš ES būtų skirtas pakankamas finansavimas sklandžiam ir nenutrūkstamam Ignalinos AE uždarymo procesui užtikrinti", – sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas. 

  Iš viso naujosios daugiametės finansinės programos laikotarpiu Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo darbams finansuoti reikės 907 mln. eurų, iš jų ES finansavimo poreikis 2021–2027 metais 780 mln. eurų. Ši suma pagrįsta 2014 m. patvirtintu ir su Europos Komisija suderintu Galutiniu IAE eksploatavimo nutraukimo planu.

  Būsimą ES daugiametį biudžetą tvirtins ES Taryba bendru sutarimu su EP. Pozicija, kuriai šį trečiadienį pritarė EP, yra pagrindas EP deryboms ir konsultacijoms su ES Taryba pradėti.

  Europos Komisija yra pateikusi siūlymą naujoje daugiametėje finansinėje programoje Ignalinos AE uždaryti skirti 552 mln. eurų.

  Praėjusių metų gruodžio mėnesį Lietuvos Vyriausybė patvirtino atnaujintą Ignalinos atominės elektrinės uždarymo tarpžinybinį planą. Numatyta, kad 2018 metais Ignalinos AE užbaigs komplekso statybą kietosioms radioaktyvioms atliekoms ir trumpalaikėms mažo radioaktyvumo atliekoms saugoti, taip pat pradės kurti trumpo ir vidutinio dydžio radioaktyviųjų atliekų saugyklą.

  Tikimasi, kad Ignalinos AE uždarymas baigsis iki 2038 metų.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva prarado pigios elektros energijos šaltinį, nes paklausė ES
  Atitrūkimas nuo realybės: Lietuva aukoja branduolinį saugumą dėl politikos
  "Slaptas" TATENA susitikimas: Rusijos atomininko apsilankymas Lietuvoje
  Lietuva paliko savo ekonomiką likimo valiai, sako Titovas
  Tegai:
  Lietuva, eksploatacija, Ignalinos AE

  Svarbiausios temos