04:59 2020 Balandžio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.0885
 • RUB82.5675
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  84

  Pasak leidinio "De Morgen", neteisėtai eksportuotų kriaušių vertė yra 240 mln. eurų

  VILNIUS, lapkričio 17— Sputnik. Lietuvos ir Baltarusijos prekybininkai tiekia Belgijos ir Olandijos kriaušes Rusijos importuotojams, nurodydami, kad vaisiai užauginti Afrikos šalyse, praneša Belgijos laikraštis De Morgen.

  Pasak laikraščio, nuo 2014 metų vasaros, kai Maskva įvedė maisto embargą ES šalims, kasmet į Rusiją buvo įvežama apie 70 tūkst. tonų Belgijos ir Olandijos kilmės kriaušių. Neteisėto eksporto vertė sudaro 240 milijonų eurų.

  Pasak leidinio "De Morgen", Lietuvos ir Baltarusijos prekybininkai naudoja suklastotus sertifikatus, gaudami juos iš korumpuotų sveikatos priežiūros institucijų.

  Pasak leidinio, Belgijos kriaušių kontrabanda sudaro apytiksliai pusę viso eksporto į Rusiją, prieš taikant apribojimus.

  2014 metų rugpjūčio mėnesį Maskva įvedė draudimą importuoti tam tikrų rūšių žemės ūkio ir maisto produktus iš šalių, kurios prisijungė prie Rusijai taikomų sankcijų. Kalbama apie JAV, ES šalis, Kanadą, Australiją ir Norvegiją. Uždrausta įvežti mėsą, dešreles, žuvį ir jūros gėrybes, daržoves, vaisius, pieno produktus.

  Kaip sakė Rusijos Federacijos žemės ūkio ministerijos vadovas Dmitrijus Patruševas spalio mėnesį, nepaisant embargo, vis dar buvo draudžiama tiekti neleistinus produktus, visų pirma per Baltarusijos teritoriją. Savo ruožtu Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka apkaltino Rusijos įmones tuo, kad jos pačios tiekia uždraustus produktus į Rusijos Federaciją.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba

  Dar šia tema

  Rusija išlieka pagrindine Lietuvos prekybos partnere
  Lietuvos vežėjams suteikta daugiau leidimų vežti krovinius į Rusiją
  Lenkija siųs į Rusiją diplomatą, atsakingą už žemės ūkio produktų pardavimą
  Tegai:
  eksportas

  Svarbiausios temos