19:52 2019 Liepos 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Vilnius, archyvinė nuotrauka

  "Swedbank" ekonomistas papasakojo, kas gresia Lietuvos ekonomikai

  © Sputnik / Марина Воронко
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  48 0 0

  Nerijus Mačiulis mano, kad daugelis neįvertina susikaupusių problemų pasaulyje, kurios gali prasiveržti artimiausiu metu

  VILNIUS, lapkričio 21 – Sputnik. Lietuvos ekonomika per artimiausius dvejus metus augs mažiau nei prognozuojama, teigė banko "Swedbank" vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis.

  Ekonomisto teigimu, daugelis neįvertina tų susikaupusių problemų pasaulyje, kurios galbūt 2019 metais neprasiverš, bet per artimiausius dvejus metus gali. Būtent su tuo Mačiulis susieja ekonomikos sulėtėjimą.

  Pasak Mačiulio, nors krizei kilti Lietuvoje objektyvių priežasčių nėra, atvirą šalies rinką paveiks pokyčiai eksporto rinkose.

  "Mes esame atviri, ir ar bus Lietuvoje recesija, ar nebus, priklauso ne nuo to, kaip mes čia elgiamės, o kaip tai veiks mūsų eksporto rinkose", – sakė Mačiulis interviu "Žinių radijui".

  Spalio mėnesio pabaigoje Mačiulis pabrėžė, kad ekonominė krizė Lietuvoje "tikrai bus", tačiau tiksliai neaišku, kada. Pasak jo, dabar Lietuvos Respublika yra geriau pasirengusi išoriniams iššūkiams nei 2008 metais.

  Remiantis Lietuvos banko ir Finansų ministerijos prognozėmis, šiemet ekonomika augs 3,4 proc., kitais metais – 2,8 proc.

  Švedijos finansų grupė SEB pažymėjo, kad iki 2020 metų Lietuvos ekonomika augs lėčiau nei kitose Baltijos šalyse. Ekonomistai pranešė, kad Lietuvos BVP šiais metais padidėjo 3,4 proc., o kitais metais išaugs 3 proc.

  Tačiau pagal "Swedbank" prognozę, Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) šiemet turėtų augti 3,6 proc., tačiau 2019–2020 metais jos augimas sulėtės atitinkamai iki 2,5 proc. ir 2 procentų.

  Dar šia tema

  Klaipėdos uoste konteineriniams laivams taikomos mažesnės uosto rinkliavos
  Lietuvos įmonės klastoja iš ES į Rusiją eksportuojamų vaisių dokumentus
  Politologas: tik Lietuva galėjo sugalvoti kovoti su Rusijos grikiais
  Grybauskaitė paragino PPO "ginti" Lietuvos gamintojus nuo Rusijos
  Tegai:
  ekonomika, Swedbank

  Svarbiausios temos