20:12 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1207
 • RUB71.7360
  Kainų paskaičiavimas, archyvinė nuotrauka.

  Gyventojams elektros ir dujų kainos šoktels nuo sausio

  © Depositphotos
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  57 0 0

  Verslui elektra ir dujos jau pabrangusios, tai, neabejojama, netruks pasimatyti prekių ir paslaugų kainose, o gyventojams elektros ir dujų kainų šuolis bus nuo sausio

  VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Elektra ir dujos kitąmet kainuos, skaičiuojama, apie 15 – 20 proc. brangiau nei dabar, rašo LRT.

  Energetikos ministras sako, kad kainų augimas būtų dar didesnis, jei ne vyriausybės pastangos jį pristabdyti. Kokių papildomų galimybių ji tam dar turi, ministrai tarsis trečiadienį. Ekspertai sako, kad be reikalo varginasi, nes gerų greitų priemonių nėra. O imtis ilgalaikių valdžia turbūt nelabai nori, nes mintyse – rinkimai.

  Ekonomistai teigia, kad energetiniai ištekliai brangsta visame pasaulyje, o kaip tarptautinėse rinkose – taip ir pas mus. Gamtines dujas brangina žaliavinė nafta, kurios kaina, nors dabar ėmusi mažėti, per metus stipriai išaugo. Be to, Vakarų Europoje buvo šalta žiema, ištuštintus dujų rezervus teko skubiai pildyti, tai atsiėjo brangiau. O elektros kainą pakėlė karšta ir be kritulių vasara – Šiaurės šalių saugyklose išseko vanduo, kuris suka hidroelektrines. Be to, vis genda Lietuvos jungtis su Švedija "NordBalt". Šie veiksniai irgi pakelia kainą.

  Verslui elektra ir dujos jau pabrangusios. Tai, neabejojama, netruks pasimatyti prekių ir paslaugų kainose. O gyventojams elektros ir dujų kainų šuolis bus nuo sausio. Elektros – apytiksliai 15 proc., dujų – 15–20 proc. Premjeras praėjusią savaitę sakė, kad per kainas jau "pasireikšta su dalgiu", kitaip kilimas reguliuojamiems vartotojams būtų dar didesnis.

  Ekspertai abejoja vyriausybės pastangomis. Sako, kad čia ne tas atvejis, kai ir avis sveika, ir vilkas sotus. Vyriausybei esą būtų išmintinga galvoti ne kaip dabar ir trumpam pristabdyti kainų augimą, o kaip ateityje ir ilgam.

  Pasak Atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos prezidento Martyno Nagevičiaus, norima visa tai padaryti iki rinkimų, kad tų priemonių poveikis būtų juntamas. Anot jo, yra keli būdai greitai sumažinti energijos kainas vartotojams, ir visi jie yra blogi. Tiesiog reikia gyventojams sakyti, kad energijos kainos brangs, yra ilgalaikė tendencija, kad jiems būtų lengviau pasiryžti daryti renovaciją, investuoti į efektyvesnį energijos vartojimą, įsirengti saulės elektrines ant savo namų stogų ir pan.

  Europos šalių reitingas pagal gyventojų aprūpinimą elektra
  © Sputnik /
  Europos šalių reitingas pagal gyventojų aprūpinimą elektra

  Dar šia tema

  Kitais metais elektra Lietuvoje pabrangs 15 proc.
  Žiema artėja: SGD terminalai kelia naują pavojų Lietuvai ir Lenkijai
  Lietuvoje — brangiausia elektra tarp Baltijos šalių
  Kalėdinė dovana: dujų ir elektros kainos šoktels aukštyn
  Tegai:
  kainos, dujos, elektra

  Svarbiausios temos