01:30 2019 Lapkričio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1061
 • RUB70.6242
  Swedbank

  Seime manoma, kad SEB arba "Swedbank" gali būti parduotas

  © Sputnik / Александр Липовец
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  36 0 0

  Seimo narys Mykolas Majauskas mano, kad neatsakingi pareiškimai apie tai, kas, kam ir kada turi būti parduota, gali sukelti nepasitikėjimą Lietuvoje veikiančiais bankais

  VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas "valstietis" Stasys Jakeliūnas sako, kad Lietuvoje ir Baltijos šalyse yra per didelė Švedijos kapitalo bankų 

  koncentracija, todėl vienas iš dviejų šalyje veikiančių švediškų bankų – SEB arba "Swedbank" – turėtų būti parduotas, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

  Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys konservatorius Mykolas Majauskas Jakeliūno pareiškimą pavadino "kliedesiais", griaunančiais pasitikėjimą Lietuvos bankais. 

  Pasak Majausko, neatsakingi pareiškimai apie tai, kas, kam ir kada turi būti parduota, gali sukelti nepasitikėjimą Lietuvoje veikiančiais bankais. 

  "Nekvestionuojama, jog skandinavų bankų koncentracija Lietuvoje didelė, tačiau norint didinti konkurenciją, Lietuva turi kviesti naujus bankus ir investuotojus, o ne versti Švedijos akcininkus parduoti jau veikiančius", – pranešime teigia Mykolas Majauskas. 

  Kovo mėnesį Seimas pavedė Biudžeto ir finansų komitetui ištirti vietos ir regionų veiksnius ir aplinkybes, dėl kurių 2009-2010 metais įvyko krizė Lietuvoje. Parlamento tyrimą planuojama pabaigti iki 2019 metų balandžio 15 dienos.

  Dar šia tema

  "Swedbank" klaidino klientus dėl palūkanų kainos
  "Swedbank" klientai galės atlikti momentinius pervedimus į Europos bankus
  Tegai:
  bankai, Mykolas Majauskas

  Svarbiausios temos