10:05 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  151

  Apklausos metu padaugėjo respondentų, teigiančių, kad jų pajamos per praėjusius šešis mėnesius didėjo

  VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Nors gyventojų finansinė padėtis gerėja, nemažai šeimų būtų patenkintos gyvenimo sąlygomis Lietuvoje, jeigu gautų apie 400 Eur didesnes pajamas, atskleidžia Lietuvos banko užsakymu atlikta namų ūkių apklausa.

  Komentuodama apklausą, Lietuvos banko Makroprudencinės analizės skyriaus vyresnioji ekonomistė Milda Šeškutė teigė, kad ekonomikai ir toliau augant, gyventojai Lietuvoje uždirba vis daugiau, todėl nieko nuostabaus, kad jau porą pastarųjų metų daugėja bent dalį savo pajamų sugebančių sutaupyti respondent.

  "Vis dėlto didžioji dalis mažesnes pajamas gaunančių žmonių norėtų uždirbti bent 400 eurų daugiau, kad būtų patenkinti gyvenimo sąlygomis Lietuvoje", — sakė Šeškutė.

  Keturi iš dešimties apklausoje dalyvavusių respondentų teigė, kad būtų patenkinti, jeigu jų pajamos sudarytų 801–1 600 eurų per mėnesį. Trečdalis namų ūkių būtų patenkinti gyvenimo sąlygomis Lietuvoje, jeigu jų pajamos būtų didesnės nei 1 600 eurų per mėnesį. Kas antra šiuo metu 1 600 eurų per mėnesį ar daugiau pajamų gaunanti šeima norėtų uždirbti bent 2 000 eurų per mėnesį.

  Доходы семей Литвы
  © Photo : LIETUVOS BANKAS
  Šeimų gaunamos ir pageidaujamos papildomos pajamos

  Kaip ir ankstesnės (atliktos šių metų pirmąjį pusmetį) apklausos metu, daugėjo (nuo 20 iki 27 proc.) respondentų, teigiančių, kad jų pajamos per praėjusius šešis mėnesius didėjo. Kas antras namų ūkis mano, kad jo būtiniausios išlaidos per artimiausius šešis mėnesius padidės (ankstesnės apklausos metu taip teigusių namų ūkių buvo 62 proc.). 

  SEB banko tyrimas: Lietuvoje mažėja gyventojų, neturinčių santaupų >>

  Didžiausią susirūpinimą namų ūkiams ir toliau kėlė galimas maisto kainų kilimas, tačiau taip teigiančių namų ūkių dalis nuosekliai mažėja dvejus metus iš eilės (nuo 49 iki 36 proc.). Galimas komunalinių paslaugų kainų kilimas ir darbo praradimas susirūpinimą kėlė šiek tiek daugiau nei kas dešimtam gyventojui (atitinkamai 12 ir 11 proc.).

  Dar šia tema

  Tyrimas: Vilnius yra mažiausiai pragyventi kainuojanti Baltijos šalių sostinė
  Vaiko pinigus siūloma didinti nuo 30 iki 50 eurų
  Svarbi informacija jaunoms šeimoms, norinčioms gauti subsidiją būstui
  Tegai:
  santaupos, šeima, namų ūkis, pajamos, Lietuvos bankas

  Svarbiausios temos