18:06 2020 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  23

  Šiemet "Lietuvos geležinkeliai" pervežė apie 9 tūkst. konteinerių su kroviniais iš Kinijos, tuo tarpu pernai pervežti tik 164 konteineriai

  VILNIUS, gruodžio 12 ― Sputnik. Šį savaitgalį bendrovė "Lietuvos geležinkeliai" pervežė šimtąjį traukinių sąstatą su Kinijos kroviniais, praneša bendrovės spaudos tarnyba.

  Iš viso "Lietuvos geležinkeliai" šiemet jau pervežė 8806 konteinerius su kroviniais iš Kinijos, tuo tarpu pernai pervežti tik 164 konteineriai. 

  "Lietuva pamažu tampa Kinijos krovinių tranzito centru, jungiančiu Rytus ir Vakarus. Esame išskirtinėje geografinėje padėtyje ir turime puikiai išvystytą infrastruktūrą, kurią esame pasiruošę pritaikyti verslo poreikiams ir pasiūlyti naujas mobilumo galimybes", ― sakė "Lietuvos geležinkelių" Krovinių vežimo direkcijos direktorius Egidijus Lazauskas.

  Nuo lapkričio "Lietuvos geležinkeliai" pradėjo kiniškų krovinių gabenimą jūra ir geležinkeliu. Pirmieji 200 vnt. konteinerių pervežti lapkričio 1-ąją.

  Iš Kinijos į Lietuvą kroviniai geležinkeliais atkeliauja per Baltarusiją. Į galutinę vietą pervežami kompiuteriai, buitinė technika ir kita įranga. Tuo tarpu iš Vakarų Europos per Lenkiją, Kaliningradą, Lietuvą ir kitas šalis Kinijos link gabenamos automobilių detalės ir pramonės prekės.

  Šiemet, siekdami didinti Kinijos krovinių kiekį, "Lietuvos geležinkeliai" planuoja išplėsti krovos pajėgumus ties Lenkijos pasieniu esančioje Šeštokų geležinkelio stotyje ir Kauno intermodaliniame terminale.

  Dar šia tema

  "Lietuvos geležinkeliai" spalį pasiekė naują krovinių pervežimo rekordą
  "Lietuvos geležinkeliai" kuria naują maisto asortimentą
  "Lietuvos geležinkeliai" paleidžia naktinį traukinį Kaunas–Vilnius
  Tegai:
  Kinija, Lietuvos geležinkeliai

  Svarbiausios temos