21:02 2019 Birželio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1394
 • RUB71.7127
  JAV Kongreso rūmai, archyvinė nuotrauka.

  Volodinas: EP sprendimui dėl "Nord Stream-2" turėjo įtakos JAV spaudimas

  © Depositphotos
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (144)
  49 0 0

  Sprendimas sustabdyti projektą, kuris yra ekonomiškai naudingas Europos šalims ir jų piliečiams, priimtas po to, kai JAV Kongresas ne kartą grasino sankcijomis "Nord Stream-2" statybose dalyvaujančioms bendrovėms

  VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. Europos Parlamento sprendimui dėl dujotiekio "Nord Stream-2" turėjo įtakos JAV daromas spaudimas, RIA Novosti žurnalistams sakė Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas.

  Trečiadienį Strasbūre Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kurioje raginama atšaukti "Nord Stream-2" projekto įgyvendinimą.

  "Akivaizdu, kad Europos Parlamento sprendimą paveikė JAV spaudimas. Sprendimas sustabdyti projektą, kuris yra ekonomiškai naudingas Europos šalims ir jų piliečiams, priimtas po to, kai JAV Kongresas ne kartą grasino sankcijomis "Nord Stream-2" statybose dalyvaujančioms bendrovėms", — pabrėžė Volodinas.

  Pasak jo, "tai yra ne kas kita, kaip nesąžininga konkurencija, kurią palaiko politikai, deklaruojantys demokratijos ir laisvos ekonomikos principus".

  Projektas "Nord Stream-2" apima dvi dujų tiekimo linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Projektui aktyviai priešinasi Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, daugelis Europos šalių (įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą) ir JAV, ragindama ES naudoti suskystintas gamtines dujas.

  Savo ruožtu Vokietija, turinti didžiausią ekonomiką ES, pareiškė, kad palaiko "Nord Stream-2". Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maas anksčiau sakė, kad tai yra komercinis projektas, ir nė viena šalis nelaimės, jei vokiečiai ar kitos Europos bendrovės atsisakys jame dalyvauti. Vokietijos kanclerė Angela Merkel pakartotinai pažymėjo, kad Berlynas "Nord Stream-2" projektą laiko komerciniu, tačiau kartu sieja projekto realizaciją su Rusijos dujų tranzito išsaugojimu per Ukrainą.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (144)

  Dar šia tema

  Europos Parlamentas parengė rezoliuciją prieš "Nord Stream-2"
  Koncernas "OMV" atskleidė investicijų į "Nord Stream-2" apimtį
  JAV Atstovų rūmai skelbia sankcijas "Nord Stream-2"
  Tegai:
  sankcijos, JAV Kongresas, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos