09:00 2019 Balandžio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1245
 • RUB71.6763
  Pinigai ir kalkuliatorius, archyvinė nuotrauka.

  Dėl mokesčių pertvarkos ― iki šiol neregėtas chaosas buhalterijose

  CC0 / pixabay
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  37 0 0

  Buhalteriai baiminasi, kad po Naujųjų užgrius darbuotojų pretenzijos, kodėl atlyginimas jiems mažesnis, nei jie patys gauna, skaičiuodami valdžios išreklamuota skaičiuokle

  VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Politikų palaiminta mokesčių reforma ir su ja susijusių teisės aktų taisymas paskutinėmis akimirkomis įvedė tokį chaosą, kokio lig šiol Lietuvoje nėra buvę, praneša LRT.

  Dirbti buhalteriams gali tekti ir per šventes, o tikslios informacijos tiesiog dar nėra. Bet labiausiai buhalteriai baiminasi, kad po Naujųjų užgrius darbuotojų pretenzijos, kodėl atlyginimas jiems mažesnis, nei jie patys gauna, skaičiuodami valdžios išreklamuota skaičiuokle.

  Buhalteriams mėnesio ir metų pabaiga visada darbymetis, bet šiomis dienomis krūvį, anot jų, išaugino politikų paskubomis taisomi arba priimami nauji su mokesčių reforma susiję teisės aktai.

  Pačią mokesčių pertvarką Seimas palaimino vasarą, bet dėl trūkstamų pataisų ar paliktų landų susizgribo prieš pat Naujuosius metus.

  Pasak Buhalterių ir auditorių asociacijos vadovės Daivos Čibirienės, patvirtinti 56 įstatymų pakeitimai. Faktiškai šiandien  jau yra pilnas paketas, bet nėra jokių aktualių redakcijų. Norint susirasti, kokie teisės aktai galios 2019 metais, to padaryti neįmanoma.

  Popierizmo, nepaisant virtualių galimybių, vis tiek per akis. Buhalteriai sako, pati idėja didžiąją dalį "Sodros" mokesčių perkelti darbuotojui ― nebloga. Žmogus aiškiai matys, kiek nuo darbo užmokesčio atsiriekia valstybė, bet pasiruošti pokyčiams valdžia visai nepaliko laiko.

  Daliai buhalterių tenka keisti darbo sutartis.

  Buhalteriai sako, jeigu darbuotojas prašomas pasirašyti naują darbo sutartį, jam turėtų kilti abejonių. Mat vien dėl mokesčių reformos darbo sutartims užtenka vieno parašo ― darbdavio, darbuotojo parašas nebūtinas. Jeigu jo prašoma, vadinasi, kažkas keičiama ― gal darbo sąlygos, o gal, pavyzdžiui, mažinama alga.

  Gali būti daug tokių darbdavių, kurie pasinaudojo šituo pokyčiu.

  Buhalteriai neatmeta, kad dėl chaoso gali įsivelti skaičiavimo klaidų. Nors mažiausia netikslumų esą bus dėl atlyginimų, problemų dėl jų gali būti daugiausia. Lavina pretenzijų galima po Naujųjų, kai žmonės gaus atlyginimus už sausį. Anot buhalterių, valdžia, skambiai pristačiusi skaičiuoklę kiek.lt, klaidina žmones. Sako, geriau jos išvis nebūtų.

  "Nėra oficialios, teisingos darbo užmokesčio skaičiuoklės. Kiek skaičiuoklė skaičiuoja netiksliai, hipotetiškai ir skaičiuodama naudoja tokius tarifus, kurie faktiškai praktiškai nebus taikomi", — sakė Čibirienė.

  Pasak jos, jinai išskaičiuoja menamą progresyvumą, išskaičiuoja menamas situacijas. "Toj vietoj bus iš tikrųjų tokių nesusipratimų, kai darbuotojai, ypač daug uždirbantys, atsineš iš skaičuoklės atspausdintą ekrano vaizdą, ką jinai skaičiuoja ir tenai skaičiai nuo buhalterio paskaičiuotų gali skirtis šimtais eurų. Aš nekalbu apie centus, aš kalbu apie šimtus eurų", — sakė Čibirienė.

  Buhalteriai sako, kad šito chaoso pliusas gali būti nebent tas, kad jų paslaugos pabrangs.

  Dar šia tema

  Tvarkiečiams kyla abejonių, ar mokestiniai pokyčiai pagerins gyvenimą
  Kaip nauji mokesčiai atsilieps lietuviams
  Įmonės miršta, bankai klesti: kas vyksta Lietuvos ekonomikoje
  Tegai:
  darbuotojai, atlyginimai

  Svarbiausios temos