07:37 2019 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Vyras su mobilioju telefonu, archyvinė nuotrauka

  Naujųjų metų naujovė: mokėjimai tarp skirtingų bankų iš mobiliojo telefono

  © Фото: picjumbo.com
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  22 0 0

  Naują išmaniąją paslaugą teikti ketina trys bankai, per kuriuos vykdoma pusė visų mokėjimų Lietuvoje

  VILNIUS, gruodžio 24 — Sputnik. Lietuvos bankas sukūrė ir mokėjimo rinkai siūlo sprendimą, kuriuo užtikrinamas kelias paprastesniems ir greitesniems mokėjimams tarp skirtingų bankų — pinigus bus galima pervesti žinant tik gavėjo telefono numerį ar elektroninį paštą, rašo banko spaudos tarnyba.

  Šią išmaniąją paslaugą klientai galės išbandyti kitais metais — ją teikti ketina trys bankai, per kuriuos vykdoma pusė visų mokėjimų Lietuvoje.

  "Lietuvos banko specialistų sukurta paslauga leis gyventojams pervesti pinigus tarp skirtingų bankų vienu telefono mygtuko paspaudimu per kelias sekundes, nesirūpinant nei gavėjo sąskaitos numeriu, nei kurio banko klientas jis yra. Esame pasirengę šią paslaugą teikti visiems to pageidaujantiems mokėjimo paslaugų rinkos dalyviams", — sako Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

  Bankų sąskaitos ir telefonų numerių susiejimo sistema leidžia susieti savo banko sąskaitos numerį (IBAN) su telefono numeriu ar elektroninio pašto adresu ir atlikti mokėjimo pavedimus tarp skirtingų bankų tiesiog pasirinkus gavėją iš kontaktų sąrašo mobiliajame telefone.

  Dėl banko sąskaitos ir telefono numerio susiejimo paslaugos teikimo Lietuvos bankas jau pasirašė sutartis su AB SEB banku, AB Šiaulių banku ir Luminor Bank AB. Vieni bankai naująją paslaugą planuoja pradėti teikti iki 2019 metų vidurio, kiti — antrojoje metų pusėje.

  Lietuvos banko sukurta sąskaitos susiejimo su telefono numeriu paslauga leis sparčiau plėstis mokėjimų sistemai šalyje ir spartins momentinių mobiliųjų mokėjimų, alternatyvos įprastiems mokėjimams ir atsiskaitymams grynaisiais pinigais, plėtrą. Mobilieji mokėjimai šiuo metu yra ypač paplitę Skandinavijos valstybėse: Švedijoje, Danijoje, Norvegijoje.

  Dar šia tema

  Gyventojams bus sudarytos sąlygos atsiskaityti išmaniuoju telefonu
  Po metų pinigų pervedimus bus galima atlikti per kelias sekundes
  Nuo kitos savaitės SEB pirmasis Lietuvoje priims momentinius mokėjimus
  Tegai:
  Lietuvos bankas, momentiniai mokėjimai

  Svarbiausios temos