06:21 2020 Gegužės 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1016
 • RUB77.9343
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (88)
  66

  Kaliningrado srities energetinį saugumą užtikrins keturios naujos jėgainės, kurių bendras pajėgumas yra apie 1 GW

  VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. Bandymai atskirti Kaliningrado srities ir Baltijos šalių energetikos sistemas numatyti 2019 metų gegužės mėnesį, interviu RIA Novosti metu pranešė Rusijos Federacijos energetikos ministro pavaduotojas Andrejus Čerezovas.

  "2019 metų gegužės mėnesį Kaliningrade bus atlikti darbo izoliuotu režimu bandymai. Tai būtina, nes Baltijos šalys vasarą planuoja atlikti pirmąjį bandymą atsiskirti nuo Rusijos energetikos sistemos", — sakė Cherezovas.

  Dabar Kaliningrado srities energetikos sistema yra sujungta su Rusija per Baltarusijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos elektros tinklus. Regiono energetinę saugą užtikrins keturios naujos jėgainės, kurių bendras pajėgumas yra apie 1 GW.

  Trys šiluminės elektrinės, naudojančios dujinį kurą — Pregolskaja (456 MW galios), Majakovskaja ir Talachovskaja (kiekviena po 156 MW) — buvo paleistos 2018 metais. Planuojama, kad iki 2019 metų pabaigos pradės veikti 198 MW galios anglį naudojanti Primorskaja šiluminė elektrinė.

  2018 metų birželio mėnesį Baltijos šalys, Lenkija ir Europos Komisija Briuselyje pasirašė politinį susitarimą dėl trijų Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizavimo su kontinentinės Europos tinklais.

  Iki 2025 metų Baltijos šalys turės išeiti iš BRELL energijos žiedo (Baltarusija, Rusija, Estija, Latvija, Lietuva). Lapkričio 14 dieną Estijos elektros tinklų operatoriaus "Elering" valdybos pirmininkas Taavi Weskimägi pranešė, kad Estija, Latvija ir Lietuva 2019 metų vasarą išeis iš Rusijos energetikos tinklo.

  Temos:
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (88)

  Dar šia tema

  Pigiausią energiją Lietuvai parduoda Kaliningradas ir Baltarusija
  Baltijos šalys prašo 432,5 mln eurų elektros tinklams sinchronizuoti
  Lietuva, Ukraina ir Lenkija sukurs bendrą energetikos centrą
  Bus užkonservuotas 8-asis didžiausios Lietuvoje šiluminės elektrinės blokas
  Elektros energijos perdavimo tinklui modernizuoti bus skirta beveik 3 mln eurų
  Tegai:
  energetinis saugumas, Kaliningrado sritis

  Svarbiausios temos