21:07 2019 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1269
 • RUB70.5998
  Dujos ir elektra, archyvinė nuotrauka.

  Iki metų pabaigos deklaravę suvartotą elektrą ir dujas sumokės mažiau nei sausį

  © Photo: Depositphotos jonathan law
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  30 0 0

  Paslaugų centras "Gilė" šiomis dienomis siunčia priminimus nepamiršti iki metų pabaigos deklaruoti per gruodį suvartotą elektrą ir dujas, kitaip teks mokėti pagal naujus, jau didesnius tarifus

  VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Elektra brangsta apie 15 procentų, dujos — 12–18 procentų, primena LRT.

  Paslaugų centras "Gilė" šiomis dienomis siunčia priminimus nepamiršti iki metų pabaigos deklaruoti per gruodį suvartotą elektrą ir dujas. Kitaip teks mokėti pagal naujus, jau didesnius, tarifus.

  Nemaža dalis žmonių Lietuvoje įpratę susimokėti ne už einamąjį mėnesį, o kitą mėnesį už praeitą. Dėl to susidaro skolos.

  Šiuo metu už elektrą laiku atsiskaityti pradelsę apie pusantro šimto tūkst. žmonių, bendra jų skola — 6 milijonai eurų. Už dujas — apie 100 tūkst. žmonių, jų skola — pusantro milijono eurų.

  Tačiau piktnaudžiauti, deklaruojant rodmenis už gruodį, ir taip susimokėti mažesnėmis kainomis į priekį, energetikos bendrovės nepataria — sako, bus tikrinami tie, kurie nurodys neįprastai išaugusį elektros ir dujų suvartojimą.

  Anksčiau "Sputnik Lietuva" pranešė, kad nuo 2019 metų Lietuvoje gali padidėti elektros energijos ir dujų kainos vartotojams ir įmonėms. Numatoma, kad kainos vartotojams pakils 15-20 procentų, o įmonėms — 30-60 procentų.

  Rusijos Baltijos tyrimų asociacijos prezidentas, Sankt Peterburgo valstybinio universiteto profesorius, politologas Nikolajus Meževičius pažymėjo, kad tai gali neigiamai paveikti Baltijos šalių ekonomiką.

  Europos šalių reitingas pagal gyventojų aprūpinimą elektra
  © Sputnik /
  Europos šalių reitingas pagal gyventojų aprūpinimą elektra

  Dar šia tema

  Ketvirtadaliu brangiau: patvirtinti nauji elektros ir dujų tarifai
  Elektros kaina Lietuvoje vėl aukščiausia tarp Baltijos šalių
  Lietuvoje elektros energijos gamyba sumažėjo beveik trečdaliu
  Tegai:
  dujos, elektra, gilė

  Svarbiausios temos