09:06 2019 Balandžio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1245
 • RUB71.6763
  Sunkvežimis

  Lietuva pirmauja tarp ES šalių pagal naujų sunkvežimių pardavimų augimą

  CC BY-SA 2.0 / RL GNZLZ
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  17 0 0

  Palyginti su praėjusiais metais, pardavimų augimas pasiekė 22,4 procento, tuo tarpu mažiausias rodiklis buvo Kipre — pardavimai sumažėjo 30 procentų

  VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Lietuva pirmauja tarp Europos Sąjungos šalių pagal krovininių automobilių pardavimų augimą, praneša Europos automobilių gamintojų asociacijos spaudos tarnyba (pdf *).

  Per laikotarpį nuo sausio iki lapkričio Lietuvos Respublikoje buvo parduota daugiau kaip aštuoni tūkstančiai naujų sunkvežimių. Palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, pardavimai augo 22,4 procento. Asociacijos duomenimis, šis rodiklis yra vienas didžiausių Europos Sąjungoje.

  Krovininių automobilių pardavimai ES per pirmuosius šių metų vienuolika mėnesių išaugo 4,7 procento — daugiau nei 290 tūkstančių sunkvežimių. Tuo tarpu lapkričio mėnesį mašinų buvo parduota mažiau nei per tą patį laikotarpį 2017 metais.

  Didelis pardavimų augimas, kaip ir Lietuvoje, buvo Slovėnijoje, kur per metus jis sudarė 16 procentų. Neigiamas rodiklis Kipre — nuo metų pradžios ten buvo nupirkti tik 44 nauji sunkvežimiai, tai yra 30 procentų mažiau nei pernai.

  Latvijoje nuo sausio iki lapkričio buvo parduota daugiau kaip 1,4 tūkstančio naujų sunkvežimių, o Estijoje — tik 967, tai ne daugiau nei pernai.

  Dar šia tema

  Paskelbta, kur Lietuvoje dažniausiai įvyksta transporto avarijos
  Pareikšti kaltinimai dėl nelegaliai į Kuršių neriją plukdytų sunkvežimių
  Tegai:
  Europos Sąjunga, automobiliai, Lietuva, sunkvežimis

  Svarbiausios temos