20:01 2019 Gruodžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7798
  Lietuvos bankas

  Įvardytos trys svarbiausios rizikos Lietuvos finansų sistemai

  © Sputnik / Александр Липовец
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Didžiausią susirūpinimą kelia galimi priedai pasaulio rinkose, kibernetinių nusikaltimų grėsmė ir netvari nekilnojamojo turto rinkos raida

  VILNIUS, gruodžio 28 — Sputnik. Lietuvos bankas įvertino rizikas respublikos finansų sistemai. Ataskaita pateikiama Lietuvos banko interneto svetainėje (*pdf).

  Apklausoje dalyvavo bankai, draudimo ir lizingo bendrovės, finansų maklerio įmonės ir kitos finansų įstaigos. Iš viso buvo apklausti 24 respondentai.

  Tyrimo metu buvo nustatytos trys svarbiausios rizikos Lietuvos Respublikos finansų sistemai. Jomis tapo staigus rizikos priedų padidėjimas pasaulio finansų rinkose, kibernetinių nusikaltimų grėsmė ir netvari nekilnojamojo turto rinkos raida.

  Ataskaitoje teigiama, kad tebėra svarbios rizikos, susijusios su Lietuvos eksporto sumažėjimu dėl pagrindinių prekybos partnerių ekonominės raidos sulėtėjimo.

  Prognozuojama, kad Lietuvos finansų sistemą paveiks Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš ES, taip pat palūkanų pokyčiai Skandinavijos šalyse dėl galimo centrinių bankų kredito politikos sugriežtinimo.

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, kiek Lietuva gaus iš ES biudžeto 2019 metais
  "Luminor" ekonomistas paaiškino, kodėl Lietuva negaus pusės milijardo eurų
  Apklausa: beveik pusė europiečių kaltina valdžios institucijas korupcija
  Tegai:
  finansinė padėtis, Lietuva

  Svarbiausios temos