11:31 2020 Balandžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.0906
 • RUB85.8405
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  39

  FNTT tyrėjai nustatė, kad vienos Kaune registruotos bendrovės vadovas, veikdamas kartu su tos pačios bendrovės direktoriumi bei kitos transporto bendrovės direktoriumi, iš anksto suplanavo ir įvykdė degalų aferą

  VILNIUS, sausio 4 — Sputnik. Po Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (toliau – FNTT) atlikto tyrimo trys "naftininkai" liko skolingi valstybei daugiau nei 700 tūkst. eurų, rašoma FNTT pranešime žiniasklaidai.

  FNTT tyrėjai nustatė, kad vienos Kaune registruotos bendrovės vadovas, veikdamas kartu su tos pačios bendrovės direktoriumi bei kitos transporto bendrovės direktoriumi, iš anksto suplanavo ir įvykdė degalų aferą. Trijulė per kelių mėnesių laikotarpį įsigijo iš trijų Vokietijos įmonių šiek tiek daugiau nei 5 tūkst. tonų dyzelino su nuliniu pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifu ir realizavo be jokių apskaitos dokumentų įvairiems ūkio subjektams.

  Dalį jų — panaudodama fiktyvius dokumentus. Daugiau nei 250 tonų dyzelino "parduota" Rumunijos įmonei pritaikant nulinį PVM procentą, nors pastaroji įmonė pareiškė nieko apie tai nežinanti.

  Bendrininkų grupė nafta neapsiribojo. Iš Vokietijos įmonių įsigijo ne tik degalų, bet ir šiek tiek daugiau nei 2 tūkst. tonų krosnių kuro, kurio nedeklaravo ir nesumokėjo daugiau nei 53 tūkst. eurų akcizo mokesčio.

  Trijulės padaryta žala valstybei — 733 799 tūkst. eurų. Baudžiamoji byla perduota Kauno apygardos teismui. Didžiausia galima bausmė pagal šiuos straipsnius — laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. 

  Dar šia tema

  Pradėtas tyrimas dėl internetinės parduotuvės telemaxi.lt
  Lenkai neteisėtai gydėsi už Lietuvos biudžeto lėšas
  Panevėžietis kaltinamas padaręs daugiau kaip 250 nusikaltimų
  Tegai:
  Kaunas, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)

  Svarbiausios temos