14:19 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  198

  Savaitės pradžioje vakarinėje Rusijos dalyje buvo atidarytas dujų priėmimo terminalas ir plūduriuojanti regazifikacijos platforma

  VILNIUS, sausio10 — Sputnik. Kaliningrado sritis neketina visiškai atsisakyti dujų tiekimo per Minsko-Vilniaus-Kauno-Kaliningrado vamzdynų sistemą net ir tada, kai pradės veikti dujų priėmimo terminalas ir plūduriuojanti regazifikacijos platforma. Tai pasakė Rusijos regiono vadovas Antonas Alichanovas interviu televizijos kanalui Vesti 24.

  Pasak gubernatoriaus, suskystintų gamtinių dujų (SGD) pristatymas jūra taps alternatyva ekstremalios situacijos atveju, tačiau prireikus jis galės visiškai užtikrinti Kaliningrado srities energetinę nepriklausomybę.

  Kaip pažymėjo Alichanovas, perjungiant terminalą dujų tiekimas vamzdynais iš tikrųjų sustojo, nes atidarymo metu buvo parodyti plūduriuojančios platformos ir "Maršalo Vasilevskio" pakartotinio dujinimo įrenginio pajėgumai, tačiau dabar tranzitas per Baltarusiją ir Lietuvą tęsiasi.

  "Kaip sakė prezidentas, tai yra alternatyvus būdas iš Leningrado srityje esančios SGD gamyklos, kurią pastatė "Gazprom", jūra pristatyti dujas, kad bet kokių pažeidimų ir tranzito rizikų atveju Kaliningrado sritis liktų nepriklausoma", — pareiškė gubernatorius. 

  Pasak Alichanovo, terminalo pajėgumas per metus yra 2,7 mlrd. kubinių metrų, o tai yra netgi didesnis rodiklis už metinį dujų suvartojimą regione, kuris, kaip rodo 2018 metų rezultatai, siekė 2,5 mlrd. kubinių metrų.

  Pasak pareigūno, po paleidimo platforma, kuri yra unikalus ir pirmą kartą įgyvendintas projektas Rusijoje, turėtų pereiti į budėjimo režimą. Alichanovas taip pat pabrėžė, kad požeminė dujų saugykla yra labai svarbus regionui skirtas projektas. Dabar jos tūris yra 174 mln. kubinių metrų, o iki 2024 metų jis turėtų išaugti iki 800 mln.

  Dujos į Kaliningrado sritį tiekiamos per Minsko-Vilniaus-Kauno-Kaliningrado magistralinio dujotiekio sistemą. Šiuo tikslu vakarinėje Rusijos dalyje buvo įgyvendintas alternatyvaus dujų tiekimo vartotojams projektas. Kaliningrado srities vandens zonoje ir Baltijos jūros pakrantėje buvo pastatytas dujų priėmimo terminalas, kuris bus sujungtas su dujotiekiu Kaliningrado požeminės dujų saugyklos teritorijoje. Tai leis vartotojams tiekti dujas ir kuro atsargas.

  Regazifikacija vyks plūduriuojančioje platformoje "Maršalas Vasilevskis", kuri gruodžio mėnesį atplukdyta į Kaliningrado sritį. Dujų priėmimo terminalo ir regazifikacijos platformos atidarymo ceremonijoje dalyvavo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

  Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų
  © Sputnik
  Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų

  Dar šia tema

  Lietuva ketina sudaryti dujų tiekimo sutartį su "Gazprom"
  Lietuvoje pabrango dujos ir elektra
  Lenkijos užsienio reikalų ministras pavadino "Nord Stream-2" Ukrainos žudiku
  JAV grasina sankcijomis "Nord Stream-2" rangovams
  Tegai:
  SGD terminalas, Rusija

  Svarbiausios temos