01:38 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  60

  Ministrai išreiškė savo susirūpinimą dėl transporto ir judumo ir apgailestaudami pažymėjo, kad svarstymų metu "Mobilumo paketas" nutolo nuo savo pradinių tikslų ir nacionaliniai interesai keliami aukščiau už Europos interesus

  VILNIUS, sausio 10 — Sputnik. Lenkijos, Bulgarijos, Vengrijos ir Lietuvos transporto ministrai ragina Europos Komisiją ir Europos Parlamentą nekurti kliūčių laisvam prekių ir paslaugų judėjimui, praneša Susisiekimo ministerija.

  Ministrai išreiškė savo susirūpinimą dėl transporto ir judumo ir apgailestaudami pažymėjo, kad svarstymų metu "Mobilumo paketas" nutolo nuo savo pradinių tikslų ir nacionaliniai interesai keliami aukščiau už Europos interesus. Jų nuomone, dabartinis šio dokumentų paketo projektas yra nesubalansuotas socialiniu ir rinkos atžvilgiu ir neabejotinai turės neigiamą poveikį aplinkos apsaugai ir bus žalingas Europos ekonomikai.

  Be to, jie pažymėjo, kad už "Mobilumo paketo" projektą atsakingi Transporto komiteto nariai stipriai pakeitė savo ankstesnes nuostatas ir ėmė labiau pritarti suvaržymams, neįvertindami tikrosios kelių transporto sektoriaus situacijos.

  Susitikimuose su Europos komisare ir Europos Parlamento nariais ministrai pabrėžė, kad pasirinktas modelis, numatantis skirtingas komandiravimo sąlygas šalims, kurių vežėjai dirba tarptautiniu mastu ir dvišaliu pagrindu, suskaidys bendrą Europos rinką, diskriminuos dalį ES valstybių ir jų vežėjų. Tai trukdys sklandžiai veikti kelių transporto vidaus rinkai, be to, paskatins nesąžiningą ES ir trečiųjų šalių vežėjų konkurenciją. Pradėjus riboti veiklą tarptautiniu mastu, kyla tolesnių šio sektoriaus rinkos ribojimų pavojus.

  Ministrai taip pat griežtai pasisakė prieš siūlymus, susijusius su transporto priemonių grąžinimu į jų registravimo šalį. Jie priminė, kad tokios neproporcingos priemonės yra neteisėtos ir neatitinka esminių Europos Sąjungos principų bei politikos.

  Ministrai dar kartą priminė, kad vienas svarbiausių "Mobilumo paketo" tikslų buvo pagerinti socialines sąlygas vairuotojams, taigi būtina gerbti jų pagrindines teises ir leisti laisvai pasirinkti, kur praleisti savo savaitinio poilsio laiką.

  Vilkikai
  © Sputnik / Виктор Толочко

  Ministrai taip pat laikėsi nuomonės, kad visuotinis draudimas vairuotojams praleisti savaitinio poilsio laiką transporto priemonių kabinose esamomis sąlygomis yra neįmanomas. Europoje trūkstant tinkamos infrastruktūros, siūlomi draudimai nepagerins vairuotojų darbo sąlygų. Ministrai pabrėžė, kad visos ES valstybės ir Europos Komisija turi atlikti būtinus darbus ir Europos kelių tinkle užtikrinti pakankamą kiekį vairuotojų poilsiui skirtų vietų su saugaus parkavimo galimybėmis.

  Ministrai perspėjo, kad beatodairiški ir tik teorija pagrįsti "paskutinės minutės" sprendimai gali turėti sunkių ekonominių pasekmių bei sukelti teisinio netikrumo situaciją.

  Ministrų teigimu, vietoj subalansuotų priemonių, kurios galėtų prisidėti prie sėkmingos bendros rinkos, Europa rizikuoja nustatyti ribojančias ir neproporcingas priemones, prieštaraujančias esminiams ES sutarties principams ir pagrindinėms ES laisvėms.

  Dar šia tema

  Lietuvos vežėjams suteikta daugiau leidimų vežti krovinius į Rusiją
  Lietuvos vežėjai gaus daugiau nemokamų Baltarusiškų leidimų
  Sankt Peterburge antrąkart per mėnesį dingo sunkvežimis su mėsos produktais
  Tegai:
  transportas, ministrai

  Svarbiausios temos