08:49 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  112

  Kaip vietą būstinei steigti svarstę Liuksemburgą, Londoną, Reikjaviką ir kitus miestus, įmonės įkūrėjai nusprendė kurtis Vilniuje

  VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. "Paystra", mokėjimų ekspertų iš Islandijos įkurta finansinių technologijų bendrovė, teikianti mokėjimų paslaugas, steigia būstinę Vilniuje, pranešė sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

  Įmonė planuoja įdarbinti 30-ties žmonių komandą per ateinančius dvejus metus. "Paystra" yra vadovaujama dviejų mokėjimų rinkos veteranų, kurie ir diegs moderniausius elektroninių mokėjimų sprendimus Europos prekybininkams.

  Iš pagrindų pakeitę Islandijos mokėjimų rinką savo anksčiau įkurta įmone "KORTA PAY", "Paystra" įkūrėjai Johannesas I. Kolbeinssonas ir Gunnaras M. Gunnarssonas Kolbeinssonas yra pasirengę pasinaudoti savo patirtimi ir Lietuvos talentais kuriant aukščiausios kokybės mokėjimų paslaugas prekybininkams visoje Europoje.

  "Be įprastinių atsiskaitymo mokėjimo kortelėmis priėmimo paslaugų, naudosime naujas finansines technologijas ir automatizacijos bei dirbtinio intelekto įrankius kurdami kitas aukštos pridėtinės vertės paslaugas", — teigia vienas įmonės įkūrėjų ir generalinis direktorius Johannesas I. Kolbeinssonas.

  "Paystra" tieks mokėjimų Visa ir Mastercard kortelėmis priėmimo paslaugas POS terminalams, internetinėms, mobiliosioms ir kitoms elektroninių mokėjimų sistemoms.

  Kaip vietą būstinei steigti svarstę Liuksemburgą, Londoną, Reikjaviką ir kitus miestus, įmonės įkūrėjai nusprendė kurtis Vilniuje. Kolbeinssonas ir Gunnarssonas įvardija dinamišką aukštųjų technologijų kultūrą, konkurencingą veiklos aplinką, aukštą išsilavinimo lygį ir svetingą Lietuvos banko požiūrį kaip svarbiausius veiksnius, lėmusius pasirinkti Lietuvą.

  "Paystra" planuoja pasamdyti 15-20 žmonių per 2019-uosius ir tikisi išaugti iki 30 darbuotojų komandos 2020-aisiais. Savo įdarbintiesiems talentams įmonė suteiks žinių vidiniuose mokymuose.

  ""Paystra" planuoja intensyvią mokymų programą, giliau supažindinsiančią darbuotojus su mokėjimų ir atsiskaitymų priėmimų industrija", — sako Kolbeinssonas. — "Sieksime suburti aukšto lygio teisės, finansų ir technologijų profesionalų grupę".

  Grybauskaitė reklamuoja Lietuvą Kinijai kaip "Fintech" lyderę Europoje >>

  ""Paystra" sprendimas įkurdinti centrinį bendrovės biurą Vilniuje įrodo, kad Lietuva tampa pakankamai ryškiu ir matomu žaidėju industrijos žemėlapyje. Per pastaruosius metus tai jau trečia technologijų bendrovė iš Islandijos, kuri iki tol nebuvo prioritetinė rinka pritraukiant tiesiogines užsienio investicijas. Taigi padarytas įdirbis atveda investuotojus net ir iš tų rinkų, iš kurių kažkada mažai tikėtasi", — teigia Ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

  Anot "Investuok Lietuvoje" vadovo Manto Katino, "Paystra" būstinė Vilniuje yra puikus augančios Lietuvos finansinių technologijų bendruomenės papildymas.

  ""Paystra" vadovų patirtis ir Lietuvos talentų veržlumas neabejotinai pavers įmonę solidžiu įnašu į Lietuvos "fintech" sistemą", — sako Mantas Katinas.

  Dar šia tema

  Užsienio investicijos per trejus metus sukurs Lietuvoje apie 2530 darbo vietų
  Lietuvos bankas planuoja iki 2019-ųjų įdiegti blokų grandinės technologiją
  Lietuva pirmoji pasaulyje išleis skaitmeninę kolekcinę monetą
  Londone pristatoma Lietuvos investicinė aplinka
  Tegai:
  ekonomika, Vilnius, Islandija, Fintech

  Svarbiausios temos