13:42 2019 Birželio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
  Arklys, archyvin' nuotrauka

  Lietuva gali eksportuoti arklius į Japoniją

  © Sputnik/ Владислав Адамовский.
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  15 0 0

  Likus 60 dienų iki gyvūnų vežimo, eksportuojamiems arkliams turi būti atlikti įvairūs klinikiniai, mikrobiologiniai ir serologiniai tyrimai

  VILNIUS, sausio 13 ― Sputnik. Nuo 2019 metų sausio 10 dienos Lietuva gali vežti arklius į Japoniją, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

  Anksčiau VMVT gavo informaciją iš Japonijos kompetentingos institucijos, kad susitarta dėl arklių eksporto ir suderintas veterinarijos sertifikatas.

  "Minėtas sertifikatas buvo pradėtas derinti 2018 metais ir greičiau kaip per metus mus pasiekė teigiamas sprendimas. Šis atvejis išskirtinis tuo, kad eksporto leidimas gautas tarpusavio pasitikėjimo pagrindu, be Japonijos ekspertų audito atlikimo Lietuvoje", ― teigė VMVT direktorius Darius Remeika.

  Pagal Japonijos reikalavimus, į šią šalį eksportuojamiems arkliams turi būti atlikti įvairūs klinikiniai, mikrobiologiniai ir serologiniai tyrimai. Likus 60 dienų iki gyvūnų vežimo, juos privaloma laikyti VMVT patvirtintose karantino patalpose.

  Bendradarbiavimas su Japonija

  Praėjusiais metais Japonijos specialistų delegacija lankėsi Lietuvoje, Lietuvos atstovai ― Japonijoje. Pernai taip pat suderintas sertifikatas gyvūnų augintinių eksportui ir keliavimui su jais, atsirado galimybė ne tik keliauti su augintinais, bet ir prekiauti jais. Be to, Japonijos žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės ministerija į akredituotų laboratorijų sąrašą dėl pasiutligės antikūnų tyrimo įtraukė Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratoriją.

  Auga ir eksportuojamų lietuviškų žemės ūkio ir maisto produktų rodikliai. 2018 metais šiai rytų šalies rinkai išsiųsta beveik 1,8 tūkst. t pieno produktų (maistinių pieno miltų, sūrių, pieno cukraus, varškės desertų, varškės, pieno konservų, grietinėlės), 440 t žuvų ir jų gaminių, apie 140 t mėsos gaminių, 41,5 t kiaušinių produktų, per 172 t šunų ir kačių ėdalo.

  Dar šia tema

  Japonija dovanoja Kaunui apie pusšimtį sakurų
  Ūkio ministerija skiria lėšų eksporto rinkų ieškantiems verslo klasteriams
  Tegai:
  Japonija, Lietuva

  Svarbiausios temos