01:46 2019 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1026
 • RUB70.7241
  Plūduriuojanti regazifikacijos platforma Maršalas Vasilevskis

  "Gazprom": Rusijos SGD terminalas panaikino tranzito per Lietuvą rizikas

  © Photo: sdelanounas
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  26 0 0

  Rusijos koncerno valdybos vadovas pareiškė, kad Kaliningrado terminalas išsprendė autonominės energijos gamybos regione problemą

  VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo statyba Kaliningrado srityje visiškai panaikino dujų tranzito per Lietuvos teritoriją rizikas, pareiškė Rusijos kompanijos "Gazprom" valdybos pirmininkas Aleksejus Mileris.

  "Reikia pasakyti, kad bet kokia tranzito rizika skiriasi nuo nulio, ypač kai dujos iš Rusijos į Kaliningrado sritį yra gabenamos per NATO šalies teritoriją. Todėl Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nustatė tikslą visiškai panaikinti tranzito per Lietuvą riziką, o tai reiškia — sukurti visiškai nepriklausomą, garantuotą, patikimą dujų tiekimo maršrutą Kaliningrado regionui. Ir šis uždavinys įvykdytas", — pažymėjo koncerno vadovas.

  Be to, pasak Milerio, dėl SGD terminalo buvo išspręsta Kaliningrado srities autonominės energijos gamybos problema.

  Mileris pažymėjo, kad SGD tiekimas į Kaliningradą yra brangesnis nei dujų tiekimas dujotiekiu per Lietuvos teritoriją. Tačiau jis priminė Rusijos prezidento pažadą, kad kainos padidėjimas neguls ant vartotojų pečių.

  Mileris patikslino, kad su terminalo paleidimu buvo panaikintas ir interesų disbalansas tranzito sutartyje su Lietuva, kuris atsirado po to, kai Lietuva paleido savo SGD terminalą.

  Mileris taip pat pažymėjo, kad tuo metu, kai Kaliningrado sričiai nereikės suskystintų gamtinių dujų, Rusija jas parduos.

  SGD terminalas Kaliningrade

  Praėjusią savaitę Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė suskystintų gamtinių dujų priėmimo terminalo iš plūduriuojančios regazifikacijos platformos "Maršalas Vasilevskis" ekspoatacijos pradžią Kaliningrade. Kartu jie suteiks galimybę gauti iki 3,7 milijardo kubinių metrų gamtinių dujų per metus.

  Pasak Rusijos prezidento, Kaliningrado sritis "yra visiškai autonominė ir gali išspręsti visas energetikos sektoriaus užduotis".

  Už alternatyvaus dujų tiekimo regionui varianto įgyvendinimą yra atsakingas "Gazprom".

  Lietuvos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas po to pareiškė, kad Rusijos suskystintų gamtinių dujų terminalas Kaliningrade nekelia jokios grėsmės Lietuvos energetiniam saugumui ir kad po objekto netoli Kaliningrado eksploatacijos pradžios Klaipėdos terminalo vertė "labai padidėjo".

  Interviu Sputnik Lietuva Rusijos aukštosios ekonomikos mokyklos Pasaulio energetikos rinkų tyrimo centro direktorius Viačeslavas Kulaginas teigia, kad nėra jokio ryšio tarp terminalo Kaliningrade ir Klaipėdoje, nes abu jie skirti tiekimo saugumui užtikrinti, jei iškiltų problemų pagrindiniame maršrute. 

  Dar šia tema

  Ekspertas atskleidė dujų tranzito per Lietuvą į Kaliningradą perspektyvas
  Kaliningradas paskelbė, kas laukia dujų tranzito per Lietuvą
  Kodėl Lietuva gąsdina save galimu elektros tiekimo iš Rusijos nutraukimu?
  Tegai:
  SGD, Lietuva, Gazprom, Kaliningradas, Rusija

  Svarbiausios temos