00:37 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (369)
  42

  Atsakydamas į klausimą, ar laiškų su grasinimais siuntimas yra diplomato užduotis, Grenelas atsakė, kad jo, kaip JAV ambasadoriaus, misija yra pristatyti Vašingtono politiką Vokietijos vyriausybei, visuomenei ir verslui

  VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. JAV ambasadorius Vokietijoje Ričardas Grenelas interviu vokiečių leidiniui "Rheinische Post" pareiškė, kad JAV sankcijos "Nord Stream-2" statybose dalyvaujančioms Vokietijos bendrovėms gali būti taikomos dėl Vašingtono susirūpinimo Europos energetiniu saugumu ir Rusijos dujų tranzito per Ukrainą.

  Atsakydamas į klausimą, ar laiškų su grasinimais siuntimas yra diplomato užduotis, Grenelas atsakė, kad jo, kaip JAV ambasadoriaus, misija yra pristatyti Vašingtono politiką Vokietijos vyriausybei, visuomenei ir verslui.

  "Šių laiškų turinys nesiskiria nuo viešai paskelbtų teiginių: Rusijos energetikos eksporto srityje veikiančioms įmonėms kyla grėsmė būti sankcionuotoms. Pagrindinis diplomato uždavinys yra apsaugoti savo tėvynę ir ginti savo interesus. "Nord Stream-2" energetinio saugumo ir geopolitinės įtakos atžvilgiu ir toliau remsiu JAV politiką šioje srityje", — sakė ambasadorius.

  Grenelo teigimu, "Nord Stream-2" nėra komercinis projektas, o jo statybos tikslas — sukurti alternatyvų dujų tranzito maršrutą į Europą, apeinant Ukrainą.

  Be to, ambasadorius pabrėžė, kad dujotiekis turės įtakos ne tik Vokietijai, bet ir visai Europai, kurioje, pasak jo, daugelis prieštarauja šio projekto įgyvendinimui.

  "Vokietija turėtų atsižvelgti į kitų ES valstybių narių ir kaimynų susirūpinimą dėl neigiamo dujotiekio projekto poveikio jiems", — pareiškė Grenelas.

  JAV ambasadorius apkaltino Rusiją ketinimu sustabdyti dujų tranzitą per Ukrainą, nes, jo nuomone, dėl "Nord Stream-2" ir "Turkish Stream" statybos "mėlynojo kuro" tranzitas per Ukrainą taptų beveik nereikalingas.

  "Pavojus slypi tame, kad Rusija vėl gali nuspręsti panaudoti energetiką kaip ginklą prieš Europą arba imtis kitų pavojingų žingsnių. Nepaisant to, kad Vokietijai toks pavojus negresia, tai gali paliesti Vokietijos kaimynus rytuose. Kyla pavojus Europos vienybei", — sakė Grenelas.

  Tačiau JAV diplomatas neatsakė į klausimą, kokias sankcijas JAV vyriausybė gali taikyti Vokietijos bendrovėms.

  Reakcija į Grenelo grasinimus

  Anksčiau žiniasklaidoje buvo pateikta informacija, kad Grenelas grasino taikyti apribojimus kelioms Vokietijos įmonėms, dalyvaujančioms dujotiekio statybose.

  Vokietijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Adebar, komentuodama šiuos pranešimus, pabrėžė, kad Berlyno ir Vašingtono pozicijos dėl "Nord Stream-2" skiriasi.

  Vokietijos kanclerė Angela Merkel taip pat ne kartą pažymėjo, kad Berlynas "Nord Stream-2" projektą laiko komerciniu, tačiau ji susieja projektą su Rusijos dujų tranzito per Ukrainą išsaugojimu.

  Tuo tarpu oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zaсharova pavadino Amerikos ambasadoriaus veiksmus visiškos Rusijos izoliacijos programos dalimi.

  JAV grasina sankcijomis "Nord Stream-2" rangovams>>

  Projektas "Nord Stream-2"

  Projektas "Nord Stream-2" apima dvi dujų tiekimo linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Projektui aktyviai priešinasi Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, daugelis Europos šalių (įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą) ir JAV, ragindama ES naudoti suskystintas gamtines dujas.

  JAV yra pagrindinės projekto priešininkės ir nuolat ragina Europos šalis jį atšaukti. Vašingtonas ketina tiekti savo SGD į Europą. Projektui "Nord Stream-2" taip pat nepritaria Lietuva, Latvija, Lenkija ir Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad "Nord Stream-2" yra ne politinis, o ekonominis projektas.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"

   

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (369)

  Dar šia tema

  Vokietijos URM pavadino JAV ambasadoriaus laiškus dėl "Nord Stream-2" provokacija
  Ukraina paskelbė apie dujų tranzito sumažėjimą dėl "Nord Stream"
  Ragina apvogti, kad Rusija išsigąstų: ką slepia "Nord Stream-2" oponentai
  Lenkijos užsienio reikalų ministras pavadino "Nord Stream-2" Ukrainos žudiku
  Tegai:
  visuomenė, smulkusis verslas, Vokietija, Vašingtonas, JAV

  Svarbiausios temos