11:03 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  228

  Baltijos šalių vyriausybė nekreipia dėmesio į žmonių socialinę gerovę. Tikėtina, kad panaši situacija išliks ir ateityje, mano žmogaus teisių aktyvistas Janis Kuzins

  VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Baltijos šalys pirmauja tarp ES šalių, kuriose pensininkams gresia skurdas. Estijoje šis rodiklis siekia 46 proc., Latvijoje — 44 proc., Lietuvoje — 37 proc.

  Apskaičiuota, kad pensininkų, kuriems gresia skurdas, dalis Europos Sąjungoje yra 14,2 proc.

  Interviu Sputnik Lietuva žmogaus teisių aktyvistas ir asociacijos prieš nacizmą vadovas Janis Kuzins pažymėjo, kad ši situacija Baltijos šalyse greičiausiai nepasikeis.

  "Deja, galime pasakyti, kad nauja vyriausybė, kuri bus, ir praėję rinkimai nieko nekeičia, nes tie kandidatai, kurie eina į ministrus, <…> jau pareiškė, kad pensininkai, kurie uždirbo pinigus Sovietų Sąjungoje, iš tiesų neturėtų nieko gauti, ir jų stažas neturėtų būti įskaičiuotas į pensiją", — pabrėžia ekspertas.

  Kuzinso teigimu, daugelis pensininkų Estijoje ir Latvijoje gavo Rusijos pilietybę, norėdami gauti Rusijos pensijas.

  "Pas mus pensijų tiesiog negali sulaukti pagal amžių, ypač nesitikima, kad šios pensijos bus tokios, kokios jos yra šiuo metu, nes pragyvenimo išlaidos iš tiesų tampa vis brangesnės, pensijos apskritai nesikeičia. Jei kalbame apie turtingąsias šalis, tai matome, kad šiose turtingose šalyse, ypač Skandinavijoje, visada valdžioje buvo kairiosios jėgos, kurios rūpinosi žmonių, t.y. pensininkų, bedarbių ir socialiai nuskriaustų asmenų socialine apsauga. O, pavyzdžiui, Latvijoje visada buvo dešiniosios partijos, ir, tikriausiai, taip tęsis ir toliau", — apibendrino jis.

  Tegai:
  skurdas, pensininkai, pensijos

  Svarbiausios temos