18:04 2019 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB71.1373
  Kiaulė, archyvinė nuotrauka.

  Žemės ūkio ministras: susitarimas su Lenkija dėl kiaulių pasiektas

  © Sputnik / Алексей Даничев
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  57 0 0

  Buvo aptarti tiek Lietuvos, tiek Lenkijos nuogąstavimai dėl afrikinio kiaulių maro keliamos grėsmės ir po intensyvių derybų priimtas abi puses tenkinantis sprendimas

  VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Kitą savaitę bus oficialiai atšauktas draudimas Lietuvai įvežti į Lenkiją kiaules, praneša Žemės ūkio ministerija.

  "Pasiektas susitarimas tikrai labai geras ir mums, ir Lenkijai. Sutarėme, kad kitą savaitę vėl pradeda galioti buvęs susitarimas dėl gyvų kiaulių eksporto iš Lietuvos į Lenkiją pusei metų, tačiau Lietuvos maisto ir veterinarijos tarnyba turės atlikti keletą papildomų patikrų, kad Lenkijos pusė būtų absoliučiai įsitikinusi, kad mūsų kiaulės saugios nuo kiaulių maro", — sakė ministras Giedrius Surplys.

  Minimos kelios papildomos patikros buvo numatytos ir lapkričio mėnesio susitarime. Kiaulių eksportuotojai turės iki išvežimo likus 15 dienų atlikti tyrimus, taip pat juos pakartoti išvežimo į Lenkiją dieną.

  "Susitarimą vertinu puikiai, nes jis demonstruoja, kaip svarbu išlaikyti konstruktyvų požiūrį iš abiejų pusių. Viskas stojasi į normalias vėžes", — kalbėjo Vytenis Andriukaitis.

  Kad dialogas buvo konstruktyvus, pritarė ir žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, pabrėžęs, kad buvo aptarti tiek Lietuvos, tiek Lenkijos nuogąstavimai dėl afrikinio kiaulių maro keliamos grėsmės ir po intensyvių derybų priimtas abi puses tenkinantis sprendimas.

  Gruodžio viduryje Lenkija uždraudė iš didžiosios Lietuvos dalies importuoti kiaulieną ir kiaules, kurios auginamos antroje afrikinio kiaulių maro zonoje — ten, kur yra kritusių nuo maro šernų. Į šią zoną patenka šiaurės rytų, vidurio ir dalis pietų Lietuvos teritorijos.

  Anksčiau Lietuvos vyriausybės vadovas pareiškė, kad Lietuva gali imtis atsakomųjų veiksmų, jei šalims nepavyks susitarti.

  Dar šia tema

  VMVT inspektoriai sustabdė parduotuvės ir nelegalią mėsos perdirbimo veiklą
  Stambi Kauno įmonė įtariama nelegalia prekyba mėsa
  Lietuva eksportuos kiaulieną į Ukrainą
  Tegai:
  Lenkija, Lietuva, afrikinis kiaulių maras (AKM)

  Svarbiausios temos