04:29 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  74

  "LET" generalinis direktorius pažymėjo, kad tai yra intensyviausias laikotarpis mažos apimties SGD rinkoje Lietuvoje

  VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Elektros energijos ir dujų tiekimo bendrovė "Lietuvos energijos tiekimas" Suomijos dujų bendrovei "Gasum" pardavė du mažos apimties suskystintų gamtinių dujų krovinius.

  Apie tai praneša bendrovės spaudos tarnyba.

  Sekmadienį "Lietuvos energijos tiekimas" perkrovė mažos apimties SGD krovinį iš laivo-saugyklos "Independence" į laivą "Coral EnergICE". Dar vieną perkrovą "Gasum" bendrovei LET atliko užpraeitą savaitę.

  "Lietuvos energijos tiekimo" generalinis direktorius Mantas Mikalajūnas pažymėjo, kad tai yra intensyviausias iki šiol laikotarpis mažos apimties SGD rinkoje Lietuvoje.

  "Per vos tris savaites įvykdėme iš viso keturias SGD perkrovas įvairiems savo klientams. Jeigu panašų tempą pavyktų išlaikyti ateityje, 2019-ieji galėtų tapti rekordiniais mažos apimties SGD perkrovų metais Lietuvoje", ― sako Mikalajūnas.

  Pasak jo, svarbu tai, kad tarp LET klientų atsirado naujas pavadinimas ― "Gasum". Tai rodo, kad Klaipėda užima vis tvirtesnes pozicijas kaip SGD paskirstymo centras.

  Mažos apimties SGD perkrovų veikla pradėta 2017 metų pradžioje. Sekmadienį įvykdyta SGD perkrova yra aštuoniolikta, kurią atliko "Lietuvos energijos" grupė.

  2018 metais iš Klaipėdos SGD terminalo LET perkrovė 300 GWh mažos apimties SGD krovinių. Šie kroviniai buvo skirti klientams Baltijos ir Šiaurės jūroje arba antžeminei SGD stotelei.

  "Lietuvos energijos tiekimas" veikia nuo šių metų spalio 1 d., kai perėmęs dalį ESO veiklos, gyventojams pradėjo tiekti elektros energiją ir gamtines dujas. Nuo 2019 metų prie jos prisijungė ir LITGAS.

  Dar šia tema

  SGD terminalas Klaipėdoje — ir vėl neapgalvotas sprendimas?
  Didžiausias bunkerinis laivas pradėjo krauti SGD iš Klaipėdos terminalo
  Ekspertas: Lietuvai nederėtų lyginti SGD terminalų Rusijoje ir Klaipėdoje
  Tegai:
  SGD, Suomija

  Svarbiausios temos