08:25 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  130

  Po pokalbio su Rusijos energetikos ministru Europos Komisijos vicepirmininkas pranešė apie Komisijos tikslus

  VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Už energetikos sąjungą atsakingas Europos Komisijos (EK) pirmininko pavaduotojas Marošas Šefčovičius pareiškė, kad EK nemato rizikų Baltijos šalims, Rusijai ir Baltarusijai po elektros energijos sistemų atjungimo.

  Apie tai jis parašė savo Twitter paskyroje.

  ​Šefčovičius susitiko su Rusijos energetikos ministru Aleksandru Novaku. Derybų metu buvo aptartas Baltijos šalių sinchronizacijos su kontinentinės Europos elektros tinklais klausimas.

  "Europos Komisija vis dar yra visiškai pasiryžusi pasiekti šį tikslą iki 2025 metų — be jokios rizikos Baltijos šalims, Rusijai ar Baltarusijai", — parašė Šefčovičius.

  Anksčiau Lietuvos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pareiškė, jog Baltijos šalys pasiruošusios užtikrinti, kad elektros energijos sistemos atjungimas nuo Kaliningrado srities gegužės mėnesį nelemtų vadinamojo "blackout" (visiško elektros energijos tiekimo nutraukimo).

  Vaičiūno teigimu, jei Rusija pasirengs desinchronizacijai ir atsijungs pirma, tai galėtų tapti geopolitinio šantažo įrankiu ir priemone. Tačiau jis taip pat pabrėžė, jog visos pusės suinteresuotos, kad nebūtų "siurprizų sistemoje".

  Baltijos šalių ir Lenkijos pasitraukimas iš BRELL

  Praėjusią vasarą Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija ir Europos Komisija pasirašė politinį susitarimą dėl Baltijos respublikų elektros tinklų sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais. Galutinai Baltijos valstybės turėtų pasitraukti iš BRELL iki 2025 metų.

  Maskva pasisako už BRELL energetikos žiede dalyvaujančių šalių (Baltarusija, Rusija, Estija, Latvija, Lietuva) sąveiką ir po elektros tinklų desinchronizacijos.

  Dabar Kaliningrado srities energetikos sistema sujungta su pagrindine Rusijos teritorija per Baltarusijos ir trijų Baltijos respublikų elektros tinklus. Už Kaliningrado srities energetinę nepriklausomybę bus atsakingos keturios naujos jėgainės. Jų bendra galia sieks apytiksliai vieną gigavatą.

  Kaliningrado srities energetikos sistemos darbas izoliuotu režimu numatytas 2019 metų gegužę. Baltijos šalys, savo ruožtu, ketina atlikti bandymus šių metų birželį.

  Dar šia tema

  Gegužę bus bandoma atskirti Kaliningrado srities ir Baltijos šalių energetikos sistemas
  Prisiminimai: Lietuva atsisveikina su 2018 metais
  Baltijos šalys išsigando išmokėjimų Maskvai už dažnio reguliavimą elektros tinkluose
  Kodėl Lietuva gąsdina save galimu elektros tiekimo iš Rusijos nutraukimu?
  Tegai:
  Baltijos šalys, Rusija, BRELL, Europos Komisija (EK)

  Svarbiausios temos