11:48 2019 Birželio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1388
 • RUB71.4389
  Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), archyvinė nuotrauka

  Nepatikimi mokesčių mokėtojai bus viešinami "gėdos lentoje"

  © Photo: leadell
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  79 0 0

  Nepatikimi mokesčių mokėtojai taip pat negalės dalyvauti viešuosiuose pirkimuose bei praras paramos gavėjo statusą

  VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) viešins tuos gyventojus ir įmones, kurie nemoka mokesčių, atsiskaito vokeliais, įdarbina nelegaliai ir gavo administracinių nuobaudų, rašo LRT.

  Nepatikimų mokesčių mokėtojų sąrašas atsirado nuo 2019 metų. Jis bus viešas. Jame greičiausiai atsiras vadovai, kurie yra gavę 1500 eurų baudą arba kurių neapskaitytos pajamos siekia 15 tūkst. eurų.

  "Viešinimas yra suteikimas informacijos kitiems asmenims apie tą asmenį. Klientams, kontrahentams, konkurentams, verslo partneriams <…>. Ir norėčiau informuoti, kad vasarą mes skelbsime dar daugiau viešų duomenų", — sako VMI Teisės departamento direktorė Rasa Virvilienė.

  Nepatikimas mokesčių mokėtojas negalės dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, negaus arba, jei turi, praras paramos gavėjo statusą, jam galios dviem metais ilgesnis senaties terminas. Taip pat, VMI teigimu, norima, kad nepatikimoms įmonėms ir gyventojams brangiau atsieitų skolintis iš bankų.

  Verslas sąrašą vadina "gėdos lenta", į kurią esą bus nesunku patekti per klaidą. VMI, užuot skundusis, verslui siūlo pasidaryti veiklos auditus ir pačiam pasižiūrėti, ar gali kilti rimtų pasekmių.

  Dar šia tema

  Lietuvoje pabrango dujos ir elektra
  Venecijoje turistai turės sumokėti iki dešimties eurų už atvykimą į miestą
  Savivaldybė skelbia, kokią dalį NT mokesčio gali atgauti vilniečiai
  Liūdna žinia sukčiautojams: bus taikomas atvirkštinis PVM apmokestinimas
  Tegai:
  viešieji pirkimai, Lietuva, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI)

  Svarbiausios temos