15:58 2019 Rugsėjo 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1031
 • RUB70.6403
  Išardyti bėgiai, archyvinė nuotrauka

  "Lietuvos geležinkeliai" išrinks įmonę, kuri atstatys Rengės ruožą

  © Depositphotos/ Mehaniq
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Lietuvos geležinkeliai" ir išardyti bėgiai į Latviją (15)
  71 0 0

  Šiuo metu "Lietuvos geležinkeliai" laukia Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos vertinimo ir po to paskelbs konkurso laimėtoją

  VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Bendrovė "Skinest Baltija", kurią valdo Estijos geležinkelio bendrovė "Skinest Rail", gali atstatyti išmontuotą Mažeikių – Rengės geležinkelio ruožą, jeigu jos kandidatūrą patvirtins Lietuvos vyriausybė, praneša portalas "RŽD-Partner".

  "Skinest Baltija" pateikė geriausią pasiūlymą atstatyti geležinkelio ruožą tarp Lietuvos ir Latvijos. Pranešama, kad "Lietuvos geležinkeliai" paskelbs konkurso nugalėtoją po to, kai šį sandorį įvertins Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisija.

  Lietuvos vyriausybė pažymėjo, kad komisija vis dar tikrina pateiktus dokumentus, ji taip pat paprašė papildomos informacijos iš Susisiekimo ministerijos ir "Lietuvos geležinkelių".

  Pernai ministrų kabinetas ir Komisija nurodė, kad "Skinest Rail" savininkas Olegas Osinovskis palaiko ryšius su užsienio valstybių departamentais ar jų fiziniais ar juridiniais asmenimis, kurie gali kelti pavojų ir grėsmę Respublikos nacionaliniam saugumui.

  2008 metais Lietuva išmontavo geležinkelio ruožą tarp Latvijos Rengės ir Mažeikių. Latvija ir Lenkijos naftos koncernas "Orlen", kuris šiuo maršrutu gabeno savo krovinius, apskundė kaimyninę valstybę ir apkaltino ją pažeidžiant konkurencijos principus.

  Ekonomistas: geležinkelių tinklas Baltijos šalyse yra pasmerktas >>

  2017 metais Europos Komisija skyrė "Lietuvos geležinkeliams" 28 mln. eurų baudą ir nurodė atstatyti išardytą bėgių ruožą. Praėjusių metų sausio pradžioje Lietuvos bendrovė sumokėjo baudą ir paskelbė, kad kelias bus atstatytas iki 2019 metų pabaigos.

  Bendros darbo sąnaudos sieks dešimt milijonų eurų.

  Anksčiau "Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška pabrėžė, kad atstačius ruožą pavyks suaktyvinti bendradarbiavimą su strateginiais partneriais — "Orlen Lietuva" ir kolegomis iš Latvijos.

  Temos:
  "Lietuvos geležinkeliai" ir išardyti bėgiai į Latviją (15)

  Dar šia tema

  "Lietuvos geležinkeliai" pradėjo atstatinėti Rengės geležinkelio ruožą
  Lietuva žada atstatyti eismą Rengės geležinkelio ruožu
  Latvija pareikalavo iš LG daugiau nei 50 mln eurų už išardytą ruožą
  Tegai:
  Lietuvos geležinkeliai, Latvija, Lietuva, geležinkelio bėgiai

  Svarbiausios temos