09:22 2021 Gegužės 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.2005
 • RUB89.7964
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  66

  Davose priimtas galutinis sprendimas dėl CERN verslo inkubatorių Lietuvoje, sutartis dėl šių inkubatorių steigimo bus pasirašyta jau vasarį

  VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Pasaulio ekonomikos forume dalyvaujanti Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė su Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) generaline direktore dr. Fabiola Gianotti galutinai sutarė dėl dviejų CERN verslo inkubatorių Vilniuje ir Kaune steigimo, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Lietuvos ir CERN sutartis dėl šių inkubatorių steigimo bus pasirašyta jau vasarį.

  "Tai pirmas toks atvejis istorijoje, kai didžiausios ir pažangiausios mokslinių tyrimų organizacijos pasaulyje verslo inkubatorius steigiamas asocijuotojoje narėje. Verslo inkubatorius CERN yra iš viso įsteigusi tik devyniose valstybėse. Lietuva bus simbolinė dešimtoji šalis, kurios verslui atsiveria unikali galimybė pasinaudoti CERN naujausiais išradimais, duomenų baze ir sukaupta patirtimi", — pabrėžiama pranešime.

  Pasak prezidentės, tai didelis Lietuvos mokslo pažangos pripažinimas, nes Lietuva pirmoji iš asocijuotųjų šalių priklausys CERN technologijų perdavimo ir mokslinių tyrimų komercializavimo centrų tinklui.

  Vilniuje ir Kaune įsteigti CERN verslo inkubatoriai bus vieninteliai Vidurio bei Rytų Europoje, todėl turės didelę reikšmę viso regiono mokslo ir verslo vystymuisi — skatins taikyti pažangiausias fizikos ir sveikatos bei informacines technologijas, plėtos optinių lazerių taikymą pramonėje. Lietuva taip pat sulauks ir CERN ekspertų konsultacijų ir pagalbos, kuriant naujus mokslo produktus įvairiose srityse.

  Lietuva praėjusiais metais pirmoji iš Baltijos šalių buvo priimta į CERN kaip asocijuotoji narė. Pranešime pabrėžiama, kad šis statusas leidžia Lietuvos mokslininkams dalyvauti CERN mokslinių tyrimų programose, vystyti inovatyvias verslo įmones, plėsti Lietuvos pramonės potencialą, mokytojams — tobulinti kvalifikaciją fizikos srityje, o jauniesiems mokslininkams — stažuotis šioje vienoje didžiausių ir pažangiausių pasaulyje mokslo organizacijų.

  Europos branduolinių tyrimų organizacija buvo įkurta 1954 metais ir yra didžiausias pasaulyje elementariųjų dalelių fizikos centras. Ji vienija daugiau nei 20 šalių.

  Daugelis šalių, tarp jų JAV, Japonija, Indija ir Rusija, turi stebėtojų statusą.

  Dar šia tema

  Latvija ir Estija paliko Lietuvą akistatoje su energetiniais sunkumais
  Gal kaip nors išsisuks: Lietuvos valdžia nusprendė palikti IAE problemas palikuonims
  Ekspertai nerado jokių reikšmingų Astravo AE saugos sistemos trūkumų
  Tegai:
  Europos branduolinių tyrimų organizacija (CERN), CERN verslo inkubatorius

  Svarbiausios temos