21:42 2019 Liepos 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1215
 • RUB70.4625
  Prekybos centras

  "Swedbank" ekonomistas nurodė, kokios prekės Lietuvoje pabrango per dešimt metų

  © Photo: Pixabay
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  6701

  Kai kurių produktų kaina padidėjo daugiau nei dvigubai, tuo pačiu metu padidėjo lietuvių perkamoji galia

  VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. "Swedbank" Lietuvoje vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis savo Facebook paskyroje paskelbė prekių kainų pokyčių per pastaruosius dešimt metų statistiką.  

  Automobilio bako pripildymas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  "Sulaukiau nemažai labai mandagių ir nepiktų komentarų, kad parodydamas, jog atlyginimai padidėjo 69%, o pensijos 53%, nepaminėjau, kaip per tą dešimtmetį pasikeitė prekių kainos. Vidutinė 900 prekių ir paslaugų infliacija (per dešimtmetį siekusi 20%) irgi daug kam nieko nesako", — pasakė Mačiulis. 

  Pateikta lentelė rodo, kad per dešimt metų labiausiai pabrango pieno produktai ir sviestas. Pavyzdžiui, 2009 metais 0,5 kg grietinės indelis kainavo 0,78 euro, o dabar jo kaina siekia 1,88 euro.

  Nepaisant to, yra produktų, kurie, priešingai, per šį laikotarpį tapo pigesni. Pavyzdžiui, prieš dešimt metų viščiukas broileris kainavo 2,55 euro už kilogramą, o 2019 metais jį galima įsigyti už 2,46 euro. Taip pat sumažėjo cukraus kaina. Elektros ir šalto vandens kainos nepasikeitė.

  "Kai kurios prekės pabrango daugiau negu dvigubai. Pavyzdžiui, pieno produktai, tačiau didžioji dalis prekių brango mažiau, nei didėjo atlyginimai, pensijos ir socialinės išmokos", — pasakė Mačiulis LRT.

  Pasak jo, Lietuvos gyventojai gali pirkti daugiau prekių nei prieš dešimt metų. Ekonomistas pridūrė, kad per dešimtmetį lietuvių perkamoji galia išaugo labiausiai iš visų Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) šalių.

  Anksčiau Lietuvos teisingumo ministerija pranešė, kad respublikos gyventojai už kai kurias prekes moka daugiau nei kitų ES šalių vartotojai. Ši išvada padaryta, palyginus 40 skirtingų maisto produktų kainas 12 ES šalių internetinėse parduotuvėse.

  2017 metais produktų, prekių ir paslaugų kainos Lietuvoje priartėjo prie visos Europos, o kai kuriose pozicijose jos buvo didesnės už Europos Sąjungos vidurkį. Tačiau lietuvių pajamų lygis yra paskutinėse vietose iš 28 ES šalių.

  Dar šia tema

  Viešai skelbiama, kiek kainuoja maisto produktai prekybos tinkluose
  Lietuvoje nerimaujama dėl galimo maisto produktų kainų kilimo
  Ekonomistas atskleidė, kodėl Lietuvoje taip kyla kainos
  Praeitą savaitę Lietuvoje sumažėjo elektros kaina
  Klaipėda rado būdą sumažinti šilumos kainas gyventojams
  Tegai:
  maisto produktai, Lietuva, kainos

  Svarbiausios temos