11:15 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  123

  Netekęs Rusijos dujų tranzito, Kijevas turės skirti daug lėšų neveikiančio dujotiekio priežiūrai

  VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Sutarties dėl dujų tranzito į Europą su Rusija nutraukimas lems Ukrainos ekonomikos kritimą, sakė Aukščiausiosios Rados deputatas Vadimas Rabinovičius televizijos kanale NewsOne.

  Pasak jo, netekęs Rusijos dujų tranzito, Kijevas turės skirti daug lėšų neveikiančio dujotiekio priežiūrai.

  "Nuo sausio 1 dienos (2020 metų — Sputnik) Sutartis su Rusija dėl dujų tiekimo ir garantuotų kiekių baigiasi. Net tuščiam vamzdynui prižiūrėti mums reikia trijų milijardų dolerių per metus. Dabar viskas baigta. Nauja sutartis nepasirašoma. Su kuo mes liksime?" — guodėsi Rabinovičius.

  Tranzito klausimas

  Praėjusią savaitę Briuselyje įvyko trišalės Rusijos, Ukrainos ir Europos Komisijos konsultacijos dėl dujų tranzito po 2019 metų.
  EK pateikė siūlymą dėl būsimos Rusijos ir Ukrainos sutarties formos: ji turėtų būti pasirašyta ilgiau nei dešimčiai metų, o apimtys turėtų būti patrauklios investuotojams, kurie bus pakviesti modernizuoti Ukrainos dujotiekį.

  Savo ruožtu energetikos ministras Aleksandras Novakas sakė, kad sutartis turėtų būti patraukli prekybai, o maršrutas turėtų būti konkurencingas. Be to, Ukraina turi pateikti aiškų savo dujotiekio priežiūros planą, o "Gazprom" ir "Naftogaz" turi išspręsti teismines problemas.

  Šalys sutiko tęsti diskusiją gegužės mėnesį.

  Tačiau praėjusį penktadienį Ukrainos energetikos ir anglies pramonės ministro pavaduotoja Natalija Boiko pareiškė, kad Maskva neva bus priversta pasirašyti naują dujų tranzito sutartį su Kijevu, nes iki metų pabaigos nespės užbaigti "Nord Stream-2".

  Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų
  © Sputnik /
  Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų

  Dar šia tema

  "Naftogaz" papasakojo apie Ukrainos nuostolius dėl "Nord Stream-2"
  Monopolistų žaidimai: "Gazprom" galimybės įveikti konkurentus ES rinkoje
  Lenkijos užsienio reikalų ministras pavadino "Nord Stream-2" Ukrainos žudiku
  "Naftogaz" pranešė apie savo pasirengimą sumažinti ieškinio "Gazprom" sumą
  Tegai:
  Kijevas, tranzitas, dujos, Rusija

  Svarbiausios temos