01:02 2020 Rugsėjo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB91.8152
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  98

  Rusijos dujų apimtis beveik per pusę išaugo elektros energijos rinkoje "Nord Pool"

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Estijos valstybinio energetikos koncerno "Eesti Energia" vadovas Hando Sutteris pareiškė, kad Rusijos elektros energija sukuria galingiausią konkurenciją, nes ji nepaklūsta ES reikalavimams. Apie tai praneša kompanijos spaudos tarnyba.

  "Rusijos elektros energija sukuria nevienodą konkurenciją Baltijos ir Šiaurės Europos šalių elektros rinkose, nes gamintojai už ES ribų neprivalo pirkti leidimų CO2 emisijoms ir jiems netaikomi kiti griežti ES aplinkosaugos reikalavimai", — pasakė Sutteris.

  Elektros perdavimo linijas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Стрингер

  Koncerno vadovas papasakojo, kad, palyginti su 2017 metais, Rusijos elektros energijos apimtis Baltijos šalių ir Šiaurės Europos šalių rinkose padidėjo apie 50 procentų. Sutterio teigimu, tiek daug Rusijos kilmės elektros energijos niekada neišėjo į elektros energijos rinką "Nord Pool".

  Sutteris pažymėjo, kad rinkos reguliatoriai Baltijos ir Šiaurės Europos šalyse turėtų išspręsti neribotos Rusijos elektros energijos prieigos prie rinkos problemą.  

  "Nord Pool" yra didžiausia Europos elektros energijos rinka pagal prekybos apimtį ir rinkos dalį. Ji veikia Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Norvegijoje, Danijoje, Švedijoje, Vokietijoje ir Didžiojoje Britanijoje ir yra elektros energijos rinkos operatorius 15 Europos šalių, taip pat aptarnauja elektros energijos rinkas Kroatijoje ir Bulgarijoje. Daugiau kaip 80 procentų visos Šiaurės rinkoje suvartojamos elektros energijos tiekiama per "Nord Pool".

  Dar šia tema

  LET pataria, kaip sumažinti elektros energijos sąskaitas
  EK skyrė 323 mln eurų Baltijos šalių desinchronizacijai nuo Rusijos
  Norit dujų — patylėkit: kodėl Lietuvos prezidentė bijo "Engie" vadovės
  Lietuvos politikai bijo teigiamai kalbėti apie Baltarusiją, teigia ambasadorius

  Svarbiausios temos