20:35 2019 Liepos 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB70.5611
  Elektros pastotė, archyvinė nuotrauka

  Latvija ir Estija atsisakė atsijungti nuo BRELL birželį

  © Sputnik / Антон Денисов
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  137 0 0

  Rusija atliks Kaliningrado srities elektros energijos sistemos atjungimo nuo vadinamojo energijos žiedo BRELL bandymus anksčiau nei planavo Baltijos šalys

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Latvija ir Estija neketina birželį surengti atsijungimo nuo BRELL bandymų, praneša "Baltic Course".

  Bandymai atidedami neribotam laikui. Latvija ir Estija atsisako bandymų esą dėl to, kad tokius panašiu laiku Rusija planuoja Kaliningrado srityje.

  Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus "Litgrid" vadovas sako, kad bus ieškoma kitos datos, o Rygos ir Talino sprendimą vadina tik techniniu, praneša LRT. Europos Komisija, Baltijos šalys ir Lenkija pernai birželį pasirašė politinį susitarimą dėl sinchronizavimo su žemyninės Europos tinklais per Lenkiją iki 2025 metų. Tuo tarpu Rusija jau baigia užsitikrinti, kad atkirsta nuo bendro tinklo Kalinigrado sritis turėtų visus pajėgumus dirbti izoliuotai. Per kelerius metus baigiamos statyti 4 naujos elektrinės, suskystintų dujų terminalas ir dujų saugykla.

  Europos energetikos sąjungos viceprezidentas Marošas Ševčovičius pareiškė, kad EK nemato rizikos Baltijos šalims, Rusijai ir Baltarusijai elektros energijos sistemų atjungime.

  Maskva, savo ruožtu, aktyviai ruošiasi užtikrinti saugų energijos tiekimą į Kaliningrado sritį. Kaliningrado srities energetinės sistemos darbo izoliuotu režimu bandymai bus atliekami 2019 metų gegužės mėnesį.

  Dar šia tema

  Lietuva įžvelgia "šantažą" dėl geresnio Rusijos pasirengimo nutraukti BRELL
  Kodėl Lietuva gąsdina save galimu elektros tiekimo iš Rusijos nutraukimu?
  EK išreiškė poziciją dėl Baltijos šalių sinchronizacijos su ES elektros tinklais
  EK aptartas Rusijos elektros energijos eksporto į Baltijos šalis tiekimas
  Tegai:
  Estija, Latvija, Lietuvos pasitraukimas iš BRELL, BRELL

  Svarbiausios temos