23:31 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  88

  Dabar elektros energija iš Rusijos ir Baltarusijos tiekiama į regioninę elektros energijos biržą "Nord Pool", daugiausia per Suomiją ir Lietuvą

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Estija svarsto galimybę įvesti muitus iš Rusijos importuojamai elektros energijai, praneša Estijos leidinys "Delovyje vedomosti" su nuoroda į valstybinį energetikos koncerną "Eesti Energia".

  Panaši idėja kilo dėl to, kad elektros energija iš Rusijos, viena vertus, pristabdo elektros energijos kainų augimą, tačiau, kita vertus, išstumia iš rinkos elektros energiją, kurią gamina "Eesti Energia".

  Anot koncerno, dėl šios priežasties Estija, Lietuva ir Latvija turėtų sekti Suomijos pavyzdžiu ir įvesti importo muitus elektros energijai iš Rusijos.

  Kaip pranešė Estijos ūkio ministerijos energetikos skyriaus vadovas Timo Tatar, Talinas palaiko šią idėją. Tatar pažymėjo, kad pasiūlymas buvo aptartas praėjusiais metais su Latvija. Dėl rinkimų į Seimą derybos buvo pristabdytos, tačiau gali būti atnaujintos šiais metais.

  Dabar elektros energija iš Rusijos ir Baltarusijos tiekiama į regioninę elektros energijos biržą "Nord Pool", daugiausia per Suomiją ir Lietuvą. "Eesti Energia" duomenimis, pernai Rusija ir Baltarusija eksportavo daugiau nei 13,3 teravatvalandžių. Tuo tarpu Estija praėjusiais metais suvartojo 8,7 teravatvalandžių.

  Palyginti su 2017 metais, Rusijos elektros energijos apimtis Baltijos ir Šiaurės Europos šalių rinkoje išaugo beveik per pusę.

  Elektros energijos birža "Nord Pool" — tai rinka prekybai elektros energija. Tai viena didžiausių tokio pobūdžio biržų pasaulyje. "Nord Pool" veikia Šiaurės Europos šalyse: Norvegijoje, Švedijoje, Suomijoje ir Danijoje; Baltijos šalyse: Lietuvoje ir Estijoje; taip pat Vokietijoje ir Didžiojoje Britanijoje.

  Dar šia tema

  Lietuvoje elektra atpigo labiau nei kitose Baltijos šalyse
  Estija baiminasi konkurencijos su Rusija elektros energijos rinkoje
  Ekspertas: Lietuvai energetiškai nepriklausoma Baltarusija visiškai nenaudinga
  Tegai:
  elektros energija, Lietuva, Baltijos šalys, Estija

  Svarbiausios temos