03:23 2019 Lapkričio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Vilkikas, archyvinė nuotrauka

  Penkių šalių transporto ministrai dėl "Mobilumo paketo" kreipėsi į EP

  © Sputnik / Александр Липовец
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  65 0 0

  Ministrai siūlė pratęsti diskusijas dėl palankesnių sąlygų visam ES transporto sektoriui ir vieningai Europos rinkai

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Vengrijos ir Bulgarijos transporto ministrai kreipėsi į Europos Parlamentą dėl "Mobilumo paketo", praneša Susisiekimo ministerija.

  Ministrai išreiškė susirūpinimą, kad EP pozicijos priėmimas dėl "Mobilumo paketo" baigiantis jo kadencijai, nepalikus laiko išsamioms diskusijoms ir kompromisų paieškai, turės neigiamų ilgalaikių pasekmių ne tik transporto sektoriaus, bet ir visos ES ekonomikos konkurencingumui.

  Pasak Lietuvos susisiekimo ministro Roko Masiulio, dabartiniai "Mobilumo paketo" nuostatai skaldo visą Europos transporto sektorių bei užkerta kelią laisvam prekių ir krovinių judėjimui.

  "Mes siekiame spręsti socialinius bei aplinkosauginius sektoriaus klausimus, išsaugoti vieningą ir efektyviai veikiančią Europos rinką, tačiau susiduriame su protekcionizmu ir siekiu įvesti kuo daugiau suvaržymų, kurie gali lemti skaudžias pasekmes tiek bendram transporto sektoriui, tiek visai ES ekonomikai", — teigia Masiulis.

  Nerimaujama, kad Europos Parlamento kadencijos pabaigoje galutinis balsavimas dėl "Mobilumo paketo" gali atsidurti labai įtemptoje europarlamentarų darbotvarkėje.

  "Mobilumo paketas" — tai iniciatyvų rinkinys transporto srityje, kuris ateityje turėtų reguliuoti ES transporto sektoriaus veiklą. Jis buvo pristatytas Europos Komisijai 2017 metų gegužės 31 dieną.

  ES "Mobilumo paketas" reglamentuoja kelių transporto vežėjų galimybes verstis profesine veikla, pateikimą į krovinių vežimo rinką, nustato vairuotojų komandiravimo, poilsio laiko ir kitas socialines taisykles. Šis dokumentų paketas taip pat apima Elektroninių kelių rinkliavų ir keitimosi informacija, Išnuomotų transporto priemonių naudojimo bei Švarių ir energiją taupančių transporto priemonių direktyvas.

  Lietuva jau ne kartą išreiškė nuogąstavimus, kad dabartinės "Mobilumo paketo" nuostatos nutolo nuo pradinio varianto, o šio paketo priėmimas turėtų neigiamas pasekmes visiems Europos bei nacionaliniams kelių vežėjų atstovams, profesinėms sąjungoms, kitoms ūkio šakoms, kurių veikla tiesiogiai priklauso nuo transporto paslaugų. Nesubalansuotos sąlygos skaudžiai paliestų ir daugiau nei 3 mln. darbuotojų, dirbančių transporto sektoriuje visoje Europoje.

   

  Dar šia tema

  Baltijos šalys susirūpino dėl vežėjų ateities
  Lietuvoje sukritikuotas kompromisinis mobilumo paketas
  Tegai:
  rinka, Europa, ES

  Svarbiausios temos